Неділя, Лип 12, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тоталітарна система краще підходить для боротьби з вірусом, ніж демократична?

Вівторок, 31 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

24 березня Валері Ніке, керівник азіатського напрямку французького Фонду стратегічних досліджень, опублікувала статтю в міжнародному новинному журналі The Diplomat під назвою «Коронавірусна інформаційна війна Китаю».

«Пекін почав відчайдушну інформаційну війну у спробі відновити міжнародний імідж в умовах пандемії», — пише Ніке на початку статті.

Ніке говорить, що останніми тижнями Пекін розгорнув масштабну кампанію з метою переписати історію і змінити сприйняття пандемії на тлі заяв Комуністичної партії Китаю (КПК) про зникнення епідемії в країні.

Ця кампанія проводиться на «передньому фронті інформаційної війни» і являє собою ще одну війну за контроль над громадською думкою, ініційовану китайською владою і очолювану китайським лідером.

Інформаційна війна Пекіна

Як вважає Ніке, існують два чинники, які використовує влада Китаю для проведення кампанії: сумніви щодо походження вірусу й «ефективність» боротьби китайського уряду проти кризи.

У статті, опублікованій 24 березня в газеті Financial Times, повідомляється, що китайські офіційні ЗМІ поширюють думку про перевагу тоталітарної системи над демократичною в умовах боротьби з вірусом.

Однак це зауваження випускає з уваги Тайвань і Південну Корею, які показали набагато ефективніші результати в боротьбі з поширенням вірусу, ніж Китай.

Ніке вважає, що контроль над інформацією став пріоритетним завданням Пекіна. У Китаї цей контроль і так був жорстким, але зараз він посилюється. Режим також «закриває рот» усім іноземним експертам, які відхилилися від «офіційної політики» Комуністичної партії Китаю, називаючи їх «антикитайськими елементами».

Інтереси компартії вищі за добробут народу

Зовнішній світ бачив, як китайський уряд заблокував десятки мільйонів людей. І хоча Італія і Сербія подякували владі Китаю за медичну допомогу, але в очах китайців, і, що більш важливо, в очах світового співтовариства ефективність комуністичного режиму Китаю і його образ великої держави серйозно постраждали. Це дійсно надзвичайна ситуація для комуністичного режиму Китаю.

Китайська влада приховувала епідемію на початку спалаху, через що втратила ключовий етап боротьби з вірусом, що призвело до пандемії і загрожує соціальній та політичній стабільності.

«Хворі літні люди у відчаї стрибають з мостів і з вікон, діти, які залишилися без нагляду, вмирають з голоду вдома, безіменні пацієнти вмирають на вулицях, медичний персонал через брак захисних засобів волає про допомогу в соцмережах. Це не запис з історичної хроніки Китаю і не сцена з фільму про катастрофу, а трагедія в сучасному Китаї після початку епідемії».

Так «Бі-бі-сі» описує жахливі картини в Китаї під час спалаху уханського вірусу.

Ці трагічні сюжети викликані тим, що китайська влада приховувала важливу інформацію. На думку Ніке, підхід КПК ще раз довів, що захист інтересів та іміджу компартії ставиться вище «добробуту людей, яким вона повинна служити».

Ніке говорить, що за кордоном ставлять під сумнів авторитет Китаю. На дипломатичному рівні виняток Тайваню в якості спостерігача у ВООЗ через тиск влади КПК тепер стає менш зрозумілим, оскільки Тайвань, Південна Корея і Гонконг ефективно впоралися із кризою.

Поява вірусу в Китаї не випадкова

Ніке вважає: те, що епідемія з'явилася в Китаї, зовсім не випадковість чи невезіння.

Природа режиму КПК, заборона на вільну пресу, домінування Комуністичної партії над іншими соціальними й економічними суб'єктами, зміцнення «абсолютного лідерства Комуністичної партії у діях щодо забезпечення національної безпеки» і страх перед владою — усі ці фактори сприяли виникненню катастрофи. Ця катастрофа коштувала людям життя і значно вплинула на світову економіку.

Після кризи атипової пневмонії китайський уряд заборонив ринки диких тварин у 2003 році, але закону і правил не дотримувалися суворо. Цього разу, після спалаху вірусу в Ухані ці ринки знову закрили, але немає ніякої гарантії, що заборона збережеться після епідемії.

За словами Ніке, для лідера КПК важливо зберегти політичну владу. Так звана «китайська мрія» — це інструмент для досягнення цієї мети. Але ця мрія стала міжнародним кошмаром, і, щоб вижити, Пекін веде відчайдушну інформаційну війну.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Чи безкорислива допомога Китаю Європі

Comments   

загрузка...