Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Понеділок, 23 березня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Пішоходи в масках йдуть через підземний перехід, лютий 2020 р., Токіо, Японія. Tomohiro Ohsumi/Getty Images

На початку березня французьке видання La Croix опублікувало статтю на тему «Китай переписує історію Уханської пневмонії». У ній говориться, що китайська компартія (КПК) має намір змусити весь світ забути, що вірус виник у Китаї.

«Запущено безжальну китайську пропагандистську машину», — йдеться на початку статті.

Від часу початку епідемії в Ухані і до сьогоднішнього дня, коронавірус поширився у більш ніж 90 країнах світу. І китайська компартія, як у своїй країні, так і за кордоном, намагається «видалити спогади про джерело вірусу, яке походить з Китаю».

У аналітичній статті йдеться про те, що, на думку КПК, все, що пов'язано з цим вірусом, «має піддаватися сумніву, а всі записи повинні зникнути». Тому чиновники компартії в Китаї і за кордоном через акаунти в соцмережах поширюють повідомлення:

«Хоча спалах вірусу стався в Ухані, його джерело ще не відоме, ми зараз намагаємося визначити його».

«Спочатку ми думали, що джерелом вірусу був ринок морепродуктів в Ухані, однак виявилося, що ні».

У статті наголошується, що «цей ринок було повністю ліквідовано, можливо, щоб не залишалося ніяких слідів». Таким чином, компартія зробила перший крок, посіявши сумніви. А зараз вона поширює слух, що «джерело вірусу знаходиться в США».

У статті наводиться Японія як приклад. Посольство Китаю в Токіо минулого тижня опублікувало повідомлення про те, що вони виявили «японський коронавірус». Неначе вірус прибув до Японії і враз придбав «японське громадянство». Тільки ось уряд Токіо, побачивши це повідомлення, не вніс ніяких зауважень.

У статті дається коментар до пропаганди КПК «Світ повинен подякувати Китаю». Наприклад, останніми днями офіційні китайські ЗМІ публікували новини про те, що десятки підтверджених випадків в Китаї є наслідком Італії та Ірану, натякаючи, що іноземці привезли вірус до Китаю. І влада Китаю закликає китайців за кордоном повернутися на батьківщину, щоб уникнути епідемії.

Деякі офіційні джерела КПК заявляють, що «світ повинен дякувати Китаю», оскільки Китай пішов на жертви в боротьбі з вірусом і навіть готовий поділитися «досвідом» з країнами, які цього потребують.

Англомовна газета КПК Global Times також підкреслила, що європейські країни не можуть вживати таких жорстких заходів, як Китай. Тим самим намагаючись довести, що диктатура краще західної демократії.

Наприкінці статті наводиться цитата професора Стіва Цанга, директора Китайського інституту при Лондонській школі східних і африканських досліджень:

«Компартія постійно спотворює історію Китаю, вона приховує факти від початку спалаху епідемії. Мислення китайських чиновників таке, що навіть якщо вони явно не праві, вони все одно мають рацію. Західне суспільство має поставити під сумнів ситуацію з епідемією в Китаї. У демократичному світі ми зобов'язані викривати і протистояти пропаганді КПК».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Comments   

загрузка...