Субота, Сер 15, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Детройті (США) створють особливі пальта для безпритульних, які перетворюються на рюкзак і спальний мішок (ВІДЕО)

Середа, 1 липня 2020 року

Коли ви живете на вулиці, тепле пальто може врятувати вам життя, особливо під час сильних холодів.

Ось чому некомерційна організація в Детройті (США) пропонує безпритульним добротне пальто, яке не тільки забезпечує теплом у морозні ночі, але й перетворюється на рюкзак і спальний мішок. Однак те, як були зроблені ці пальта, робить їх ще більш особливими.

Організація не просто роздає пальта нужденним, вона приймає на роботу безпритульних і навчає їх швейної майстерності. Благодійний проект надає безпритульним можливість отримати необхідні життєві навички та успішно допомагає їм полишити проживання на вулиці.

За вісім років, що минули від початку реалізації програми, було розподілено 35000 пальт і 80 осіб були найняті на роботу, яка змінила їхнє життя.

«Нашим найбільшим показником успіху сьогодні є те, що з усіх найнятих нами людей жоден не повернувся до безпритульного способу життя», — розповідає в інтерв'ю виданню MNN директор з розвитку Еріка Джордж. — Чесно кажучи, щоразу, коли співробітник йде з притулку, проходить навчання і влаштовується на іншу роботу, ми розглядаємо це як величезний успіх».

Пропонуючи пальто і роботу

Ця некомерційна організація є дітищем 29-річної Вероніки Скотт.

Навчаючись у коледжі та працюючи над проектом (тоді студентів попросили розробити продукт, який відповідав би потребам суспільства), Вероніка вирішила зайнятися темою безпритульних. Під час спілкування з людьми, яких вона зустріла у притулку, в неї з’явилася ідея про пальто, яке перетворюється на спальний мішок.

Ідея стала дуже популярною, викликавши багато запитів. Але після зустрічі з однією безпритульною жінкою Вероніка змінила фокус проекту. Жінка підійшла до неї і сердито заявила, що не хоче пальто; вона хотіла роботу.

«Пальто задовольняє величезну соціальну потребу людей на вулицях, але не допоможе вивести їх із замкнутого кола безпритульності», — говорить Еріка Джордж. — А ось робота могла б це зробити».

Після закінчення коледжу Вероніка найняла декілька жінок із місцевого притулку, щоб виготовляти пальта, і на початку 2012 року було розпочато проект під назвою «План розширення можливостей».

«Цей проект дуже особистий для Вероніки, адже вона виросла в нестабільному сімейному становищі», — говорить Еріка. — Вона створила «План розширення можливостей», щоб дати жінкам ту можливість, яку вона хотіла б, щоб дали її власній матері свого часу».

Якісний продукт

Завдяки діловому партнерству і спонсорству окремих осіб, група поширює пальта в кожному штаті США і 20 інших країнах. Щоб пошити одне пальто потрібно 125 доларів, які йдуть на матеріали та підтримку роботи групи.

Команда працює із притулками та просвітницькими програмами, щоб дізнатися, у яких регіонах найбільше потребують допомоги. Поліцейські також беруть участь, роздаючи пальта безпритульним.

Для пошиття використовуються різні матеріали, зокрема зроблені з перероблених тканин. За допомогою додаткового елемента пальто перетворюється на спальний мішок, а у складеному вигляді його можна носити через плече як сумку.

«Роблячи такий високоякісний продукт, ми сподіваємося, що, коли людина буде йти вулицею в одному з наших пальт, ніхто не подумає, що вона безпритульна», — пояснюється на сайті компанії.

Робота і навчання

Співробітники працюють у проекті в середньому два роки.

Щоб знайти потенційних кандидатів, організація проводить інформаційні заходи у притулках, відвідує ярмарки вакансій та отримує рекомендації від місцевих партнерів. Після влаштування на роботу працівникам платять за 40-годинний робочий тиждень.

Робочих навчають шити пальта, але вони витрачають на це тільки близько 60% свого часу. Решта 40% дня йде на навчання, у яке входить широкий спектр предметів, наприклад фінанси, водіння автомобіля, лідерство, харчування, медитація і усвідомленість.

«Історії людей наскільки різноманітні, настільки ж і вражаючі. Ми не можемо сказати комусь, як повинен виглядати успіх, але ми можемо підтримати його в досягненні стабільності, щоб він міг забезпечити краще майбутнє для своїх дітей, — говорить Еріка. — Кожен, кого ми наймаємо, пишається своєю роботою».

Читайте далі:

Медитація перетворює агресивних школярів на добрих спокійних дітей

Добра кава робить добрі справи: безпритульні Лондону стануть бариста

Безпритульні знайшли прихисток у переобладнаному автобусі

Костюм-укриття для безпритульних: пальто, яке перетворюється на спальний мішок

Comments   

загрузка...