П'ятниця, Лип 10, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Роб Грінфілд їв тільки те, що виростив і зібрав сам

Субота, 18 квітня 2020 року

Роб Грінфілд — мандрівник, активіст і підприємець зі США. Нещодавно він завершив свій черговий проект, який полягав у наступному: протягом року він харчувався тільки тим, що зміг виростити або добути сам.

Роб Грінфілд відомий своїми незвичайними експериментами, які кидають виклик сучасному стилю життя суспільства. Так, наприклад, раніше він провів рік, не використовуючи для миття такі блага цивілізації як душ, ванна або умивальник. Під час іншого експерименту, який тривав місяць, він не викидав сміття, а носив його просто на собі. Роб також слідує такому напрямку в житті, як мінімалізм, — одного разу він позбувся більшої кількості своїх речей, залишивши тільки необхідні 111. У 2015 році він вирушив подорожувати до Бразилії, маючи в розпорядженні тільки їжу і $40 готівкою.

У 2019 Роб оголосив про завершення свого проекту під назвою Food Freedom («Свобода їжі»). Його метою було перевірити, чи зможе сучасна людина не залежати від супермаркетів, ресторанів і аптек та жити при цьому повноцінним щасливим і здоровим життям.

Іще однією метою експерименту було надихнути інших людей замислюватися про їжу та різні пов'язані з нею питання, такі як «Звідки цей продукт береться?», «Як він поставляється?» та «Який вплив це здійснює на природу, живих істот і на нас самих?».

За словами Роба, він задоволений результатами проекту і через рік почувається ще краще і здоровіше, ніж до цього:

«Вирушаючи на прогулянку, я можу почуватись абсолютно впевнено практично в будь-якій точці США, адже в змозі добути смачну і поживну їжу. Ще рік тому я не зміг би стверджувати подібне!».

У Роба не було своєї власної землі в Орландо (місті у штаті Флорида), тому він зайнявся пошуками тих, хто захотів би надати йому землю для посадки рослин. Він ходив округою і питав людей, чи не зацікавлені вони в тому, щоб він перетворив їхню галявину на сад. Натомість він пропонував їм майбутній урожай.

За шість місяців Робу вдалося розбити по сусідству шість невеликих садів. За рік він виростив близько 100 різних видів продуктів і ще близько 200 видів продуктів зміг добути. Сіль з океану, кокоси з пляжу, гриби з лісу, риба з водойм та різні трави з його саду — дієта експериментатора була збалансованою і складалася зі свіжої сезонної їжі без пестицидів і пластику.

«Йде 357-й день від того часу, як я харчуюся виключно вирощеною і зібраною своїми руками їжею, і у мене проблема! ЗАНАДТО БАГАТО МЕДУ!», — повідомляє Роб на своїй сторінці у Фейсбук.

«Найчастіше за цей рік мене питали, що я з'їм, коли експеримент закінчиться. Поміркувавши, я зрозумів, що просто не знаю. Чесно кажучи, в останні місяці у мене не було прагнення до якоїсь їжі, яку я не можу отримати шляхом вирощування або збирання», — говорить Роб.

У наступному році Роб планує багато подорожувати, тому у нього не буде можливості мати свій сад, але він каже, що завжди буде намагатися шукати місцеву їжу, куди б не прямував.

«Мій мотив — жити так, щоб прокидатися і лягати спати, радіючи життю, і щоб померти багато років по тому, знаючи, що моє життя було чесним, — говорить Роб Грінфілд. — Я думаю, що наше суспільство досить розвинене, щоб ми могли піклуватися один про одного. Давайте піклуватися один про одного. Давайте дбати про нашу землю».

Читайте далі:

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Добрі новини — це теж новини, вважає досвідчений журналіст Чарльз Гроенхуйзен

Як маленька Джейн здійснила свою заповітну мрію

Comments   

загрузка...