• Виставка пластинованих тіл у Києві: звідки тіла?

  • Вівторок, 17 вересня 2019 року

УВАГА: У СТАТТІ ПРИСУТНІ ФОТОГРАФІЇ І ОПИС ДО НИХ, ДЕ ПОКАЗАНА ПЛАСТИНАЦІЯ ТІЛ. НЕ РЕКОМЕНДОВАНО ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ ВРАЗЛИВИМИ ЛЮДЬМИ


У Виставковому центрі в Києві відкрилася виставка Body Worlds. На ній показують тіла людей, збережені методом пластинації. Такі виставки проводять по всьому світі. Але вони викликають чимало критики і з боку громадськості, і з боку правозахисних організацій.

Схожі експозиції з Китаю були заборонені судами у Франції, Ізраїлі, Чехії, Росії, на Гаваях і в Сіетлі у США. Є підозра, що для них незаконно використовували тіла китайських в’язнів сумління. І переважну кількість з них складали групи, які репресує компартія КНР. Серед них прихильники духовної практики Фалуньгун, а також народність уйгурів із китайського Сіньцзяну.


На фотографії власник виставки Гунтер фон Хагенс зі своїм експонатом.

Як усе починалося?

У 1999 році німецький анатоміст Гунтер фон Хагенс, засновник виставки Body Worlds, відкрив завод з пластинації у китайському місті Далянь. Цього ж року в Китаї розв'язали масові репресії щодо духовної практики Фалуньгун, якою займалося більше ніж 100 мільйонів китайців.

Згідно з доповіддю Державного департаменту США з прав людини, на 2009 рік серед усіх в’язнів трудових таборів Китаю половину складали послідовники Фалуньгун. І їх вважають найбільш «зручними» жертвами. Вони відмовлялися розкривати свої імена на допитах, щоб захистити сім'ї та знайомих від репресій. Таким чином, тіло загиблого послідовника Фалуньгун ніхто не буде забирати. Також існувала директива Цзян Цземіня: «Загибель послідовника Фалуньгун з будь-яких причин вважається самогубством».

Неподалік від фабрики з пластинації в Даляні було три трудових табори та тюрми. Дозвіл на відкриття заводу Хагенс отримав від тодішнього мера Даляня Бо Сілая, який брав активну участь у репресіях і нині відбуває довічне ув'язнення. У 2006 році Хагенс сказав New York Times, що вибрав Далянь через велике джерело тіл, дешеву робочу силу й мінімальні урядові обмеження.

При цьому китайці, згідно своїх традицій, не схильні заповідати свої тіла після смерті. «У Китаї настільки низька кількість пожертвувань, що медичні школи гостро потребують тіл», — коментує в блозі Weibo письменник Чень Лань.

Звідки йдуть тіла до Body Worlds?

Якщо раніше Гунтер фон Хагенс отримував тіла із Китаю, то тепер він стверджує, що всі тіла йому заповідають європейці. Однак дослідник Ітан Гутман повідомляє, що Гунтер фон Хагенс ігнорує заклик провести аналіз ДНК для ідентифікації тіл.

Згідно з незалежним правозахисним звітом «Всесвітньої організації з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун» (ВОРПФ), відповідно до китайського законодавства, якщо тіло людини залишається незатребуваним упродовж щонайменше 30 днів, воно може бути використано для вивчення анатомії медичними школами. Однак на заводах з виробництва пластинованих тіл використовували свіжі тіла (тіла людей через кілька годин або днів після смерті), тому що для виготовлення пластифікованих ескпонатів для виставкової та комерційної торгівлі підходять тільки свіжі тіла. Тобто ці «незатребувані» тіла навіть не проходили процедуру впізнання і на них також не було отримано згоду від померлого або членів його сім'ї.

Існує ще одна виставка тіл

Головний менеджер заводу фон Хагенса Сунь Хунцзінь заснував свою схожу фабрику з пластинації. Теж у місті Далянь. Після звільнення з заводу фон Хагенса він почав проводити по всьому світі власні виставки. Походження тих тіл пояснюють так: «Це тіла громадян або жителів Китаю, отримані бюро поліції з китайських тюрем».

Читайте далі:

Понад 1,5 мільйона людей вбито в Китаї заради органів

Колишній студент-медик розповів про вилучення органів у живих людей китайськими військовими лікарями

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...