• Новий аеропорт для Мачу-Пікчу — це «менше зло», вважає експерт

  • Четвер, 22 серпня 2019 року

Новий аеропорт для Мачу-Пікчу — це «менше зло», вважає експерт

На думку архітектора Жана П'єра Крусса, новий аеропорт не так загрожує Мачу-Пікчу, як його музеєфікація.

Засновник провідної перуанської архітектурної фірми Barclay & Crousse вважає, що будівництво аеропорту шкодить пам'ятникові культури куди менше, ніж інші безладні проекти з розвитку туризму.

Мачу-Пикчу

Запізніле занепокоєння

Будівництво аеропорту в передмісті Чінчеро почалося в 2019 році. Роботи ведуться на місці, з якого відкривається вид на Священну долину інків. Все це викликало град протестів з боку захисників природи і культурної спадщини. Однак Крусс каже, що збитки вже завдано, і протестувальники запізнилися.

«Протестний рух... розпочався як мінімум на чотири роки пізніше, коли процес став практично незворотнім», — пояснює він.

Також архітектор впевнений, що шедевр імперії інків вже перетворився на туристичний спектакль, і у світлі цього новий аеропорт його турбує найменше.

Проблему, на думку Крусса, становить процес музеєфікації живого культурного ландшафту, а також наслідки втрати спадкових знань з управління водними ресурсами, сільським господарством, екологічним виробництвом і використанням землі.

«Ухвалення короткострокових рішень, орієнтованих на отримання прибутку, а також відсутність цілісного бачення шкодять куди більше, ніж один аеропорт, який, по суті, і є логічним наслідком усього цього безладу», — додає архітектор.

Не проблема, а нова можливість?

Крусс розглядає проект будівництва аеропорту не як проблему, а як можливість для уряду вжити серйозніші кроки щодо збереження важливого культурного об'єкта.

«Мені здається, ми повинні вимагати від уряду вжити серйозних заходів не лише заради того, щоб мінімізувати негативні наслідки (які, безумовно, спричинить будівництво аеропорту), але й задля того, щоб переосмислити уявлення про так званий розвиток», — сказав Крусс в інтерв'ю виданню Dezeen.

Мачу-Пикчу

Полеміка навколо аеропорту може дати поштовх зміні способів перетворення даної ділянки землі та зрештою зробити їх більш гармонійними. На думку архітектора, уряду варто вжити заходів, які допоможуть пом'якшити вплив туристів на Священну долину і прилеглі до неї території. Побоювання експерта викликають створення поблизу пам'ятника древньої культури Мачу-Пікчу сучасної інфраструктури, будівництво гідроелектростанцій, видобуток корисних копалин, прокладання маршрутів та інші подібні проекти.

«На жаль, окрім аеропорту існує досить багато інших запланованих або здійснених проектів у Перу, — говорить Жан П'єр Крусс. — Тому необхідно виробити цілісний підхід, який допоможе знизити ступінь завданої ними шкоди».

Мачу-Пикчу

Мачу-Пикчу

Читайте далі:

Концерт Shen Yun: відродження стародавньої культури Китаю

Унікальні культурні традиції різних країн, які охороняє ЮНЕСКО

Перші австралійці з'явилися набагато раніше, ніж вважалося: майже 120000 років тому

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...