Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Проблема велосипедів у Китаї: у кожного байка є «темна сторона» (ФОТО)

Неділя, 2 серпня 2020 року

У Китаї популяризація велосипедів була покликана знизити ступінь забруднення повітря, прищепити жителям міст здорові спортивні звички і зменшити кількість заторів на дорогах. Однак на практиці велошерінг породив нові проблеми. Наприклад, величезні звалища велосипедів, які вже охрестили «кладовищами байків».

Звідки стільки покинутих велосипедів?

Покинуті, неправильно припарковані та несправні байки відправляються часто саме на звалище. Кладовища велосипедів поповнюються з багатьох причин. Ось деякі з них:

1. Блокування вулиць.

Щоб завоювати побільше користувачів, компанії велопрокату пропонували їм надзвичайно зручні умови: залишити велосипед можна в будь-якому місці, і повертати його на спеціальний майданчик немає необхідності. Однак, як показала практика, необхідність якось обмежувати паркування конкретними правилами все-таки була: оскільки кожна людина могла залишити велосипед на вулиці в недозволеному місці (не піклуючись про те, наскільки він буде заважати перехожим), на тротуарах і навіть на проїжджій частині згодом утворилися звалища велосипедів. Щоб звільнити простір, компаніям доводиться вивантажувати їх на машини й відвозити геть.

2. Неконтрольоване виробництво.

Під час популяризації велосипедів у Китаї з'явилося безліч компаній, що пропонують послуги прокату. Вартість поїздки була низькою, а компанії поспішали вийти на ринок, ще не досягнувши окупності, тому більшість з них закрилися.

Зрештою Ofo і Mobike, що були у недалекому минулому одними з найбільших фірм із прокату байків, до 2019 року зазнали невдачі. У додатках для оплати поїздок тепер мільйони користувачів очікують на повернення своїх депозитів.

«Проїзд заборонено»

Після проявлення всіх цих проблем міська влада запровадила штрафи для велосипедистів за проїзд у недозволеному місці. У деяких спальних районах і парках з'явилися дорожні знаки, які забороняють використання байків. Окрім того, організації планують повернутися до старої моделі зі спеціальними місцями для паркування.

На даний час на ринок Китаю виходить ще одна компанія — Hellobike. Із огляду на невдачі попередників, можливо, їй вдасться побудувати більш продуману бізнес-модель і стабілізувати розвиток велопрокату.

В іншому випадку вся ця ситуація з велошерінгом не тільки не призведе, як замислювалося, до зменшення потоку машин, але й продовжить перешкоджати руху пішоходів.

«Кладовища велосипедів» — наочний приклад того, як безсистемне виробництво продукції і вседозволеність користувачів призводять до безглуздої витрати ресурсів. Це ще раз доводить: різні методи вирішення проблем можуть давати результат тільки тоді, коли паралельно будуть підвищуватися культура і усвідомленість у суспільстві.

Читайте далі:

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Компанія з прокату велосипедів випробовує новий спосіб заробити гроші

Який зв'язок між великими екологічними організаціями та комунізмом

Comments   

загрузка...