• США звинуватили Huawei і її фінансового директора в порушенні санкцій проти Ірану і крадіжці комерційної таємниці

  • Кеті Хе | Epoch Times | Велика Епоха
    Понеділок, 20 травня 2019 року


Виконуючий обов'язки генерального прокурора Метью Вітакер висуває 28 січня 2019 року звинувачення проти китайської телекомунікаційної компанії Huawei разом з міністром торгівлі Вілбером Россом (зліва), міністром національної безпеки Кірстен Нільсен (праворуч) та іншими посадовими особами в міністерстві юстиції США у Вашингтоні. Фото: Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times


Міністерство юстиції США 28 січня 2019 року подало два обвинувальних висновків щодо китайської компанії Huawei Technologies Co., її фінансового директора Мен Ваньчжоу і декількох дочірніх компаній за порушення санкцій проти Ірану і крадіжку комерційної таємниці у американського оператора мобільного зв'язку T-Mobile.

В обвинувальному акті з 13 пунктів, Міністерство юстиції США повідомило, що китайський телекомунікаційний гігант Huawei ввів в оману Світовий банк і владу США щодо його зв'язків і відносин з гонконзькою фірмою Skycom Tech, яка фактично була неофіційною дочірньою компанією Huawei, що веде бізнес в Ірані. Мен Ваньчжоу, яка звільнена під заставу в Канаді і підлягає екстрадиції до Сполучених Штатів, внесена до списку обвинувачених разом із компанією Huawei і двома її дочірніми компаніями, Huawei USA і Skycom.

В окремому обвинувальному акті з 10 пунктів йдеться про крадіжку Huawei комерційної таємниці, шахрайстві та крадіжці роботизованої технології у T-Mobile для перевірки працездатності смартфонів.

«Обидва обвинувачувальних актів викривають зухвалі і наполегливі дії Huawei по експлуатації американських компаній і фінансових установ, та загрожують вільному і справедливому глобальному ринку», — заявив 28 січня цього року на прес-конференції у Вашингтоні директор ФБР Крістофер Рей.

«Huawei та її керівники неодноразово порушували законодавство США і стандартну міжнародну практику ведення бізнесу», — додав Рей.

Ці звинувачення призвели до посилення контролю, з яким Huawei вже стикається на Заході, щодо звинувачень на адресу Пекіна в тому, що його продукти можуть бути використані для шпигунства. Ці звинувачення компанія неодноразово спростовувала.

Порушення санкцій проти Ірану

У першому обвинувальному акті Міністерство юстиції представило звинувачення, які призвели до арешту Мен в Канаді на початку грудня 2018 року.

Прокуратура звинуватила Huawei у створенні схеми в 2007 році з метою обману багатьох світових банків і уряду США щодо діяльності компанії в Ірані, — йдеться в прес-релізі Міністерства юстиції США.

«[Huawei] навмисне витратила мільйони доларів на транзакції, які були прямим порушенням [санкцій]», — заявила в прес-релізі міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен.

Фінансовий директор Мен, Huawei і її дочірні компанії звинувачуються в шахрайстві з банками, шахрайстві з використанням електронних засобів, порушення торгових санкцій і змові з метою відмивання грошей.

Мен, яка є дочкою засновника і генерального директора Huawei Жень Чженфея, конкретно звинувачується в тому, що в серпні 2013 року вона виступила з презентацією перед керівником банку, в ході якої брехала про відносини Huawei зі Skycom, — йдеться в прес-релізі.

Міністр торгівлі США Уілбур Росс заявив, що адміністрація Трампа карає тих, хто порушує торговельні санкції.

«Протягом багатьох років китайські фірми порушували наші експортні закони і підривали санкції, часто використовуючи фінансові системи США для своєї незаконної діяльності, — сказав Росс. — Це припиниться ».

Крадіжка інформації

Huawei також звинуватили в узгоджених діях (з 2012 року) по крадіжці інформації про робота Tappy для тестування телефону T-Mobile. Робот, що імітує людські пальці, був розроблений оператором телефонного зв'язку для тестування смартфонів.

Раніше T-Mobile пред'явила позов Huawei за крадіжку технологій, пов'язаних з Tappy. Huawei заявила, що обидві компанії врегулювали свої суперечки в 2017 році.

В обвинувальному висновку міститься докладна інформація про те, як Huawei прагнула отримати доступ до цієї технології, зокрема про те, що інженери Huawei таємно робили фотографії та вимірювання робота в порушення угод про конфіденційність з T-Mobile. В одному випадку Huawei намагалася вкрасти частину роботизованої руки Tappy, щоб дозволити китайським інженерам відтворити пристрій.

Докази, пред'явлені прокуратурою, включають численні електронні листи, якими обмінювалися Huawei і Huawei USA протягом декількох місяців, що показують спроби отримати технологію T-Mobile. Про це розповіла перший помічник прокурора США Аннетт Л. Хейс із Західного округу Вашингтона. Huawei USA, як повідомляється, відправила електронного листа своїм співробітникам про те, що дії компанії будуть незаконними у Сполучених Штатах.

«У змові з метою крадіжки секретів у T-Mobile брали участь багато інженерів і співробітники обох обвинувачених компаній», — сказала Хейс.

Компанія, за словами Хейс, також має бонусну програму для винагороди співробітників по всьому світу, які крадуть конфіденційну інформацію у конкурентів.

Huawei також звинуватили в тому, що вона перешкоджає правосуддю, надавши неправдиве повідомлення про те, що спроби крадіжки технологій T-Mobile були справою нечесних співробітників, а не компанії в цілому.

«Обвинувальний висновок ... показує, наскільки рішучий намір Huawei вкрасти комерційну таємницю T-Mobile, наскільки ясно знала, що чинить неправильно, і наскільки далеко хотіла піти, щоб отримати технологію, яку хотіла», — зазначила Хейс.

Звинувачення були висунуті за кілька днів до того, як представники США і Китаю повинні були відновити торговельні переговори у Вашингтоні. При цьому Вітакер заявив, що розслідування проводилося незалежно від переговорів.

«Віха»

Рік Фішер, китайський військовий експерт і старший науковий співробітник Міжнародного центру оцінки і стратегії, заявив, що ці звинувачення є «віхою» в обороні США від шпигунської кампанії Китаю.

Він послався на загрози національній безпеці з боку Huawei, про які говорив директор ФБР Крістофер Рей на прес-конференції 28 січня.

«Загальновідомо, що відповідно до китайського законодавства про кібербезпеку, китайські компанії, такі як Huawei, зобов'язані надавати доступ на вимогу практично без будь-якої можливості оскаржити це, — сказав Рей. — Ось чому це створює загрози національній безпеці, за яку ми турбуємося».

Усі китайські компанії, підкреслив Фішер, зобов'язані служити цілям шпигунства і зовнішній політиці Комуністичної партії Китаю.

Він додав, що Сполученим Штатам необхідно продовжувати діяльність щодо захисту національної безпеки.

«Huawei — це всього лише частина айсберга», — зазначив Фішер в інтерв'ю по електронній пошті.

«Сполучені Штати вимагають, щоб у співпраці з союзниками були розроблені політичні та нормативні акти, що забезпечують надійний захист від хижацтва китайського військово-промислового шпигунського комплексу».


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...