• Скільки часу дітям можна проводити перед екраном?

  • П'ятниця, 10 травня 2019 року

Екрани телевізорів, комп'ютерів і смартфонів стали невід'ємною частиною життя сучасних дітей: як підлітків, так і малюків. І все ж важливо обмежувати подібне проведення часу — це відіграє вирішальну роль у підтримці фізичного і психічного здоров'я.

У наш час стосунки батьків і дітей багато в чому залежать від гаджетів. У сім'ях часто виникають суперечки через кількість часу, проведеного перед екраном. А іноді навпаки, змучені батьки у спробі заспокоїти 2-річного малюка показують йому відео або гру на смартфоні.

Досить часто батьки, які скаржаться на те, що їхні діти майже весь вільний час проводять перед екранами, самі подають такий же приклад. Дослідження 2016 року від компанії Common Sense Media показало, що багато батьків проводить до 9 годин на день перед екранами, і лише 2 години із цього часу пов'язані з роботою.

Дорослим варто обмежувати час, проведений перед екранами, і навчити своїх дітей так само ставитися до цього: це необхідна умова для збереження психічного і фізичного здоров'я.

У рекомендаціях від жовтня 2016 року, Американська академія педіатрії (American Academy of Pediatrics — AAP) радить взагалі не дозволяти дітям у віці до 2 років проводити час перед екраном, за винятком спілкування з родичами в чаті.

І це не просто порада. Вчені встановили, що чим більше діти віком до 2 років витрачають час на портативні кишенькові пристрої, тим імовірніше, що у них буде затримка мовного розвитку.

Дітям у віці від 2 до 5 років AAP рекомендує обмежити цей час до однієї години на день і радить батькам спостерігати за реакцією дітей у цьому віці.

А для дітей старше 6 років AAP рекомендує встановлювати «послідовні обмеження» на час, витрачений на медіарозваги, і стежити за тим, щоб він не витісняв часи фізичної активності або сну.

Чим небезпечне тривале перебування перед екраном

Ожиріння. Американська медична асоціація повідомляє, що сидіння перед телевізором або комп'ютером — це «малорухлива поведінка», яка не призводить до спалювання достатньої кількості енергії. Із огляду на, що діти дивляться на екрани більше чотирьох годин на день, а підлітки — до семи годин, це дуже багато. Фактично менш ніж 4 з 10 дітей мають достатній рівень фізичної активності, який відповідає рекомендаціям AAP.

Порушення сну. Екрани й відсутність фізичної активності впливають на сон. Дослідження, проведене в 2014 році, показало зв'язок між «надмірно довгим часом перед екраном і коротшою тривалістю сну, що викликає поведінкові і соціальні проблеми, зниження навчальної успішності і такі проблеми зі здоров'ям, як ожиріння».

Біль у руці. Дослідження, опубліковане в журналі Muscle & Nerve в 2015 році, показало, що у студентів, які часто користувалися телефоном, спостерігалися порушення функцій рук і біль у великому пальці.

Головні болі. Дослідження, представлене в журналі «Неврологія і психологія», показало, що скарги на тривалі та часті головні болі надходили найчастіше від людей, які постійно користувалися своїм телефоном.

Нав'язливі стани. Нещодавно американський телеканал CNN провів дослідження того, як підлітки використовують соціальні мережі. Було проаналізовано облікові записи в соціальних мережах 200 восьмикласників (з їхнього дозволу). Автори дослідження виявили, що чим частіше діти заходять у соціальні мережі, тим більшу стурбованість вони відчувають. Деякі школярі перевіряли свої сторінки більше 100 разів на день!

Негативний вплив. Американська академія педіатрії (ААР) повідомляє про те, що надмірне захоплення телебаченням або комп'ютером може вплинути на світогляд дитини щодо таких речей, як нездорова їжа, алкоголь, вживання тютюну або агресивна поведінка. Наприклад, там часто рекламується їжа, у якій дуже багато цукру, жиру або солі. На дітей старшого віку також впливають відеоігри і трейлери фільмів, що містять насильство.

Порушення уваги. Смартфони можуть викликати проблеми з увагою у дітей різного віку. Діти, які проводять більше двох годин на день перед екраном, гірше проходять тести на пам'ять, мислення і знання мови.

Як зменшити час перебування перед екраном

Створіть сімейний медіаплан. Батьки мають звернути увагу на те, як їхні діти використовують медіазасоби, і поговорити з ними про це. Від цього залежить, чи буде у дітей достатньо часу протягом дня на те, щоб грати, вчитися, спілкуватися або спати. Найголовніше, щоб батьки стали «медіанаставниками» своєї дитини.

Відкладіть свій телефон. Продемонструйте свою уважність до дітей, відклавши свій телефон під час їжі або в будь-який час, коли їм потрібна ваша увага.

Хваліть їх за «оффлайн»-діяльність. Коли ви побачите, як діти катаються на велосипеді або захоплені розфарбуванням, скажіть їм, як вам подобається те, що вони роблять, і зацікавтеся їх заняттям. Ці розмови допоможуть дітям зосередитися на радощах реального світу, і вони помітять, що їхня діяльність привертає вашу увагу.

Встановіть обмеження та дотримуйтеся їх. Коли ви створюєте обмеження, обговоріть із дітьми, які з них вони вважають справедливими. Навіть якщо ви не скористаєтеся цими пропозиціями, можливість бути почутими дуже важлива для дітей. Якщо домовленість порушується, дотримуйтесь покарання, яке було встановлене раніше при складанні домашніх правил.

Скоротіть час на ТБ. Не ставте телевізор у дитячих спальнях. Також не дозволяйте дітям дивитися телевізор під час їжі або домашньої роботи. І не тримайте телевізор включеним для фонового шуму.

Читайте далі:

Як масова культура руйнує людську мораль

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Використання смартфонів у школі робить дітей дурнішими

Як мотивувати дітей відволіктися від відеоігор і проводити більше часу на природі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...