Понеділок, Вер 21, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У ЮНЕСКО склали список нематеріальної культурної спадщини (ВІДЕО)

Неділя, 26 липня 2020 року

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) найбільше відома тим, що охороняє історично та культурно значимі об'єкти, такі як Велика китайська стіна або Старе місто Дубровник у Хорватії, як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА (https://narodna-pravda.ua/). Однак існують і нематеріальні культурні цінності — традиції, які також важливі і потребують охорони.

Культура — це більше, ніж просто будівлі, пам'ятники і чудеса природи. Як пояснює ЮНЕСКО, культура — це також традиції усної творчості, виконавське мистецтво, звичаї, ритуали, святкові заходи, знання і практики.

У ЮНЕСКО склали список нематеріальної культурної спадщини, щоб допомогти захистити найбільш вразливі шедеври культури. Ось деякі з них.

Музика у стилі регі

Музика регі з'явилася на Ямайці. Її звучання унікальне завдяки поєднанню ранніх ямайських, карибських, північноамериканських, латинських і неоафриканских стилів, а також соулу, ритму і блюзу з Північної Америки.

Герлінг і камогі

Герлінг — це командний вид спорту в Ірландії, який з'явився 2000 років тому у древніх кельтів. Гравці використовують герлі (дерев'яну ключку з плоским кінцем), намагаючись забити шлітар (м'яч) у ворота суперника. Окрім самої ключки, дозволяється задіяти руки, ноги та інші частини тіла. Камогі — жіноча версія цього виду спорту.

Аль-Арагоз — традиційний єгипетський ляльковий театр

Лялькові вистави популярні в усьому Єгипті. За переносною сценою ховається ляльковод, а помічник розважає аудиторію. Аль-Арагоз — це ім'я головної маріонетки, у якої унікальний голос, змінений за допомогою модифікатора. Традиційно ляльководи були артистами-мандрівниками. Темою багатьох сучасних п'єс є боротьба з корупцією.

Кастельс — каталонські вежі з людей

Ці вежі було додано до списку нематеріальної культурної спадщини в 2010 році. Будь-хто з бажаючих може допомогти підтримати основу вежі, але тільки той, хто володіє знаннями, що передаються з покоління в покоління, може піднятися на її вершину.

Джултагі — корейські канатохідці

Корейська традиція ходіння по канату, що додана у список ЮНЕСКО в 2011 році, складається з комедійної постановки і акробатичних трюків під живу музику.

Румунські танці

Для цих святкових виступів хлопчики і чоловіки у віці від 5 до 70 років використовують спеціальне танцювальне взуття. У кожній громаді є свої варіації танців. Румунські танці включили до списку всесвітньої спадщини в 2015 році.

Кінна рибалка на креветок у Бельгії

Під час фестивалю або два рази на тиждень в Остдуінкерку 12 сімей займаються незвичайним промислом — ловом креветок за допомогою коней і сіті. Цей метод вимагає довіри до свого коня, не кажучи вже про знання, необхідні для вибору вдалого місця на мілководді. Кінна рибалка на креветок зайняла своє місце серед інших культурних традицій, визнаних ЮНЕСКО, в 2013 році.

Перуанський танець із ножицями

У цій змагальній формі танцю беруть участь двоє чоловіків, які вдаряють двома окремими шматками металу в формі ножиць (до 25 см) у ритм музиці, а також виконують складні кроки і акробатичні трюки. Танці з ножицями можуть тривати до 10 годин.

Танцювальна процесія Ехтернаха в Люксембурзі

Це процесія співаків і танцюристів, перша згадка про яку датується 1100 роком. ЮНЕСКО занесло її до списку культурної спадщини у 2010 році.

Монгольська гра в кості «Шагай»

Не вся культурна спадщина пов'язана з танцями і виставами. Ця традиція з Монголії, яку було додано до списку в 2014 році, являє собою гру. Команди з шести-восьми гравців намагаються вибити кісточку з відстані від 72 см до 4 метрів. Для цього потрібно сісти на одне коліно, а на інше поставити спеціальну основу, з якої вистрілюють кісточкою. Найвлучніші стрілки стають переможцями. Після змагань команди обмінюються табакерками. У різних команд різні ритуали і набори навичок, тому гра є можливістю для обміну ідеями про те, як влучити в ціль.

Звончарі у Хорватії

За цією традицією від 2 до 30 дзвонарів, одягнених у шкури з овчини та капелюхи з гілочками вічнозелених рослин, проносять невелике дерево по селах. Перш ніж вирушити до наступного села, вони дзвонять у дзвони, щоб попросити їжі та відпочинку у жителів. Вважається, що звончарі відганяють злих духів і привидів.

Читайте далі:

Концерт Shen Yun справив глибоке враження на світових знаменитостей

Мистецтво тибетських ченців: священні скульптури з масла

Що купують за кордоном у майстрів з України

Comments   

загрузка...