• Справді зелена упаковка — листя бананової пальми

  • Понеділок, 13 травня 2019 року

В одному зі супермаркетів у Таїланді виклали на полиці незвично упаковану продукцію. Це овочі та зелень, гарно загорнуті в листя бананової пальми.

Rimping — таїландська мережа супермаркетів, що просуває різні «зелені» ініціативи. Наприклад, у цих магазинах покупцям пропонують екосумки, пакети й контейнери з біорозкладаних матеріалів, а також повторно використані картонні упаковки. А за кожну покупку без використання пластику відвідувачі отримують знижку.

Супермаркет орієнтований в основному на приїжджих, які працюють або залишаються за якоїсь іншої причини в Таїланді на тривалі періоди часу. Іноземці можуть знайти тут звичну для себе їжу і при цьому підтримати екологічну спрямованість, якої дотримуються в магазинах Rimping.

Нещодавно в мережі «Фейсбук» з'явилися фотографії ще однієї зеленої (у прямому і переносному значенні) ідеї від Rimping. У даному випадку прославився супермаркет, який знаходиться у Чіангмаї, великому місті на півночі Таїланду. Деякі продукти (в основному овочі та зелень), виставлені на полицях цього магазину, було ретельно загорнуто в листя бананової пальми та перев'язано гнучкою тасьмою з бамбука.

Як виявилося, листя банана — чудова заміна пластиковим упаковкам для овочів. Це листя досить велике, гнучке та міцне, щоб у нього було зручно загортати такий товар. Така зелена упаковка виглядає незвично, стильно й органічно.

Листя бананової пальми давно застосовують у місцевій традиційній кухні. Гавайці використовують його для смаження м’яса свині, а в Південно-Східній Азії в листя упаковують рис. У деяких тропічних регіонах Мексики в бананових листах готують страву тамале.

Листя пальми використовують і у промисловості: з нього виготовляють текстиль, одноразовий посуд, а також оббивний матеріал, схожий на шкіру. Усі ці ідеї підходять для країн і регіонів, де широко поширені такі рослини або їхні види. У інших частинах світу пластикову упаковку також можна частково замінити «зеленими» аналогами, задіявши при цьому схожі за властивостями, текстурою та міцністю природні матеріали. Однак, можливо, листя банана — найпростіший і найвідповідніший для цього варіант.

Читайте далі:

У Нідерландах із болотного бур'яну роблять біоупаковку

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...