• Голландський дизайнер створив веганську шкіру з пальмового листя

  • Вівторок, 21 травня 2019 року

Голландський дизайнер знайшов дешеву заміну натуральній шкірі тварин, а також матеріалам із пластику та гуми.

Ідея використовувати екологічні методи для створення волокон і текстилю з харчових відходів або навіть кокосового горіха не є новою і стає все популярнішою.

Останні текстильні інновації розробив нідерландський дизайнер Тьєрд Веннховен (Tjeerd Vennhoven). У якості сировини для створення веганскої шкіри він запропонував використовувати пальмове листя. З «пальмової шкіри» можна робити матеріал, який за текстурою дуже схожий на шкіру тварин. Укладаючи тонкі смужки пальмової «шкіри» і прикріплюючи на ткану основу, можна робити килимки. Причому кожен килимок буде унікальним, бо матиме неповторні візерунки.

Вперше Веннховен почав працювати над проектом Palmleather, коли отримав зразки пальмового листя з Індії.

У південній частині Індії на плантаціях, у парках, заповідниках та іншому природному середовищі росте більше 80 млн дерев бетелевої пальми (Areca nut).

Веннховен виявив, що після розм'якшення її листя стає схожим на справжню шкіру. Спочатку волокна листя крихкі, але після вимочування в суміші гліцерину і води вони набувають гнучкості, що робить їх ідеальними для надання форми.

«Натуральні волокна недооцінюють і майже ніде не використовують. Palmleather виготовляється шляхом занурення сухого і ламкого листя бетелевої пальми в розчин для біологічного розм'якшення, який ми розробили в 2011 році. Ця суміш не має шкідливого впливу на людей, тварин або природу як в малих, так і у великих кількостях. Усі інгредієнти дозволені для використання, а з'єднання легко вбираються в місцевий біотоп. Через декілька днів матеріал стає повністю м'яким і гнучким. Після цього його можна обробляти на звичайних верстатах», — розповідає Тьєрд Веннховен.

Отримання Palmleather має й інші переваги. Наприклад, у процесі виробництва натуральної шкіри, бавовни і шерсті потрібна велика кількість води. Цю воду можна використовувати в замкнутому циклі, тому що її очищення для повторного застосування є дорогою. У процесі виробництва джинсів необхідно до 1200 л/мводи, а для Palmleather — максимум 20 л/м2.

Пальмова шкіра і вироби з неї тепер виробляються в Домініканській Республіці. Веннховен також сподівається продавати окремо сам матеріал. Дизайнер продовжує експериментувати з альтернативними матеріалами у своїй студії в північній Голландії.

Читайте далі:

Який зв'язок між великими екологічними організаціями та комунізмом

Взуття з вовни, евкаліпта і цукрової тростини — незвичайний підхід від Allbirds

Сумка від Маккартні зі штучної шкіри, зробленої з міцелію грибів

Штучно зістарені джинси Levi Strauss тепер будуть створюватися за допомогою лазера

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...