• Забороніть Huawei, щоб уникнути цифрової диктатури Китаю

  • Рік Фішер | Epoch Times | Велика Епоха
    Середа, 29 травня 2019 року


Відвідувачів знімають на камери безпеки AI з використанням технології розпізнавання облич на 14-й Китайській міжнародній виставці громадської безпеки та охорони в Пекіні, 24 жовтня 2018 року. (Nicolas Asfouri/AFP/Getty Images)

У вільних націй світу є вибір: вони можуть заборонити китайським телекомунікаційним гігантам, таким як Huawei і ZTE, будувати або домінувати в своїх цифрових мережах зв'язку 5G наступного покоління, або вони можуть дозволити їм увійти, але потім цим країнам залишиться тільки спостерігати, як їхні суверенітет і свободи зникають у світі глобальної цифрової диктатури Комуністичної партії Китаю.

Технологія цифрової диктатури Китаю постійно демонструється і продається на електронних і військових виставках по всьому світу. ФБР зазначає, що тільки ZTE будує 150 «розумних міст» в Китаї, і цей список може збільшитися до 500.

Розумні міста дозволяють китайським поліцейським і розвідувальним службам зіставляти дані мільйонів камер відеоспостереження із великими базами даних, що містять інформацію про активність в інтернеті і телефон, біометричні, медичні дані та дані ДНК для складання великого профілю життя громадян Китаю. Потім влада може виготовити індивідуальні «соціальні кредитні» оцінки, які оцінюють лояльність по відношенню до компартії. Ця оцінка впливає на можливості людини і все її життя, від освіти до роботи, місця проживання і дозволу на виїзд за кордон.

Huawei вже знаходиться на передовій будівництва розумних міст, щоб дозволити китайській поліції і органам розвідки краще придушувати неспокійний мусульманський регіон Сіньцзян. У минулому році Huawei відкрила інноваційну лабораторію «індустрії інтелектуальної безпеки» в Урумчі. У травневому прес-релізі Huawei 2018 говорилося: «Разом з Бюро громадської безпеки Huawei відкриє нову еру інтелектуальної поліції і допоможе побудувати більш безпечне і розумне суспільство».

Huawei продала свою інтегровану електронну інфраструктуру «розумного міста» німецькому Дуйсбургу. Компанія також стверджує, що продала 120 іншим містам свою «Рейнську хмарну платформу», «Платформу хмарних послуг для державних служб», яка дозволяє обслуговувати міста. Функції управління повинні бути об'єднані в єдину базу даних.

Проте, мережі зв'язку Huawei і ZTE в зарубіжних країнах допомагають Китаю досягати мети міжнародного шпигунства, спостереження і ведення військових дій. Білл Герц повідомив, що колишній директор Центрального розвідувального управління і Агентства національної безпеки Майкл Хейден заявив австралійським газетам, що Huawei «поділилася з китайською владою глибокими знаннями про іноземні телекомунікаційні системи, з якими вона пов'язана».

В кінці 2017 року африканські чиновники в новій, спроектованій та побудованій за кошти китайців будівлі штаб-квартири Африканського союзу в Аддис-Абебі, Ефіопія, виявили, що їх інтернет-система, побудована Huawei і ZTE, щодня завантажує контент на сервер в Шанхаї.

Після арешту 11 січня 2019 року в Польщі торгового представника Huawei і, ймовірно, розвідника Ван Вецзіна, міністр внутрішніх справ Польщі Йоахим Брудзинскі 13 січня закликав виробити спільну політику Європейського союзу і НАТО щодо виключення Huawei зі своїх ринків.

Останній оборонний Закон США, підписаний президентом Дональдом Трампом у серпні 2018 року, забороняє уряду США використовувати обладнання Huawei і ZTE. Тепер Австралія, Нова Зеландія, Японія, Великобританія, Німеччина, Італія, Індія і Канада або вже ввели, або розглядають питання про введення таких заборон.

Арешт на вимогу Вашингтона, 1 грудня 2018 року, Мен Ваньчжоу — спадкоємиці і дочки засновника Huawei Жень Чженфея, у зв'язку з порушеннями компанією ембарго США стосовно Ірану, викликав дипломатичний фурор. Китай майже одразу ж арештував двох канадців на помсту і засудив до смертної кари іншого канадця, який уже знаходився в китайській в'язниці.

Але розгляд Канадою питання про те, чи слід заборонити нову технологію 5G компанії Huawei на своїх ринках, викликало особливий гнів у китайської влади. 17 січня посол Китаю в Канаді Лу Шей публічно пригрозив «наслідками», якщо Канада заборонить технологію Huawei 5G.

До теперішнього часу китайський режим бореться за право Huawei модернізувати глобальні комп'ютерні мережі із 4G до 5G. Дуже скоро мережі 5G забезпечать нові можливості у сфері штучного інтелекту й «інтернету речей», такого як здатність вашого керованого комп'ютером дома керувати вашим керованим комп'ютером автомобілем.

Для військових по всьому світу штучний інтелект, технології 5G і досягнення в галузі квантових обчислень можуть забезпечити перші безпечні безпілотні літаки, кораблі і солдатів-роботів, здатних приймати безліч рішень, необхідних для автономного бою. Розуміння Китаєм цих тенденцій майбутнього спонукало його Народно-визвольну армію (PLA) наприкінці 2015 року сформувати Сили стратегічної підтримки (PLA-SSF), першу в світі окрему військову службу, в завдання якої входить використання технологій, таких як штучний інтелект, 5G, квантові обчислення і космічні супутники, щоб досягти наступного рівня кібер-інтелекту, спостереження і військових дій.

Вирішальним фактором успіху PLA-SSF є доступ до нових мереж 5G, створених Huawei і ZTE, або навіть контроль над ними. PLA-SSF може перейти від проведення невеликих операцій по кібер-впливу (таких як роздування трафіку в соціальних мережах для підтримки кандидатів від опозиції на недавніх виборах у Тайвані) до створення штучних каналів новин в реальному часі для формування поведінки урядів різних країн під час криз.

PLA-SSF також може збирати бази даних про громадян цільових країн, щоб призначати індивідуальні і національні «соціальні кредитні» бали, видаючи позитивні і негативні стимули, в спробі створити «сумісні» групи населення по всьому світу. Іншою важливою майбутньої місією SSF буде контроль над безпілотними збройними силами ворогів Китаю.

Саме тому Пекін призначає смертні вироки канадцям і кричить про те, щоб захистити своє «право» на створення мереж 5G по всьому світу. Китай хоче замкнути вас у своїй цифровій диктатурі, перш ніж ваш уряд схаменеться.

Рік Фішер — старший науковий співробітник Міжнародного центру оцінки і стратегії та автор книги «Військова модернізація Китаю: створення регіональних і глобальних можливостей».

Погляди, виражені в цій статті, є думкою автора і не обов'язково відображають погляди The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...