• Литовські законодавці закликають китайського лідера Сі Цзіньпіна зупинити всі релігійні переслідування

  • П'ятниця, 27 грудня 2019 року

Зал Парламенту Литви (Сейму)


Група з 29 членів парламенту Литви і одного литовського члена Європейського парламенту (ЄНП — Європейська народна партія) направила листа китайському лідеру Сі Цзіньпіну, висловивши стурбованість щодо релігійних переслідувань, які на цей час відбуваються в Китаї, і закликаючи Сі покінчити із цим.

У листі від 10 грудня, опублікованому на Facebook, депутат парламенту Мантас Адоменас та інші політичні діячі виказали занепокоєння щодо «насильницької "сінізації" [об'єднання] релігій, яку здійснює Комуністична партія Китаю», заявивши, що «ставити комуністичну ідеологію і підпорядкування комуністичній державі вище принципів віри та совісті» є порушенням «свободи релігії та совісті, одного з основних прав людини».

Депутати висловили обурення жорстоким переслідуванням уйгурських мусульман, зокрема відправленням «більш як одного мільйона уйгурів у тюремні табори» і встановленням над ними «тотального нагляду».

У листі також було виражено протест проти гноблення тибетців і умисних зусиль Комуністичної партії Китаю стосовно «знищення [їхньої] традиційної віри, способу життя і національної ідентичності».

Окрім того, законодавці засудили «переслідування, ув’язнення, тортури і варварські вбивства прихильників Фалуньгун заради видалення у них органів», а також заборону інших релігійних практик, зокрема католицької церкви і обрядів, що здійснюються у приватному порядку.


Колишній держсекретар Канади з Азіатсько-Тихоокеанського регіону Девід Кілгур (праворуч) і міжнародний адвокат із прав людини Девід Мейтас (ліворуч) представляють оновлений звіт про насильницьке видалення органів у практикуючих Фалуньгун у Китаї.


Фалуньгун (інша назва — Фалунь Дафа) — це традиційна духовна практика, яка складається з плавних медитативних вправ і вчення, заснованого на принципах правдивості, співчуття і терпимості. Вона здобула широку популярність у 1990-х роках, і до 1999 року, за офіційними даними, у Китаї Фалуньгун займалися від 70 до 100 мільйонів осіб. Окрім того, як повідомляла The Washington Post у 1999 році, послідовниками Фалунь Дафа стало чимало впливових людей із партії, уряду та збройних сил.

Проте, влітку 1999 року колишній лідер комуністичної партії Цзян Цземінь наказав заборонити цю практику.

Зрештою сотні тисяч — а можливо, мільйони — практикуючих Фалуньгун було незаконно ув'язнено у трудові табори, центри ув'язнення та в'язниці, де до них регулярно застосовуються тортури і жорстокі умови, що призводять до смерті. Відповідно до звітів Держдепартаменту США і Комісії Конгресу з Китаю, практикуючі Фалуньгун складають найбільшу кількість в'язнів совісті в Китаї і часто піддаються жорстоким тортурам.

Багато незалежних слідчих вважає, що сотні тисяч практикуючих Фалуньгун було вбито, щоб їхні життєво важливі органи могли бути вилучені та продані для трансплантації органів — прибуткового в Китаї бізнесу.


Група Міжнародного кримінального трибуналу (зліва направо): професор історії Артур Уолдрон (США), малайзійський юрист Ендрю Ху, професор кардіоторакальної хірургії Мартін Елліотт, голова трибуналу сер Джеффрі Ніцца, бізнесмен Ніколас Ветч, іранський адвокат із прав людини Шаді Садр і адвокат зі США Регіна Паулос, у Лондоні 8 грудня 2018 року.


У червні 2019 року незалежний трибунал у Лондоні під головуванням сера Джеффрі Ніцца (адвокат королеви), який працював у Міжнародному кримінальному трибуналі й очолював судове переслідування Слободана Мілошевича, у своєму остаточному рішенні дійшов висновку, що «примусове вилучення органів проводилося протягом багатьох років по всьому Китаю у значних масштабах, і що практикуючі Фалуньгун були одним — і, ймовірно, основним — джерелом постачання органів», і це триває й нині.

Незалежні слідчі Девід Кілгур, Етан Гутман та Девід Мейтас у своєму звіті зробили висновок, що практикуючі Фалуньгун — не єдині жертви санкціонованого державою насильницького вилучення органів.

«Комуністична партія Китаю задіяла державу у масових вбивствах невинних людей, насамперед, послідовників духовної практики Фалуньгун, а також уйгурів, тибетців і християн домашніх церков, щоб отримати органи для пересадки», — йдеться у звіті.

Законодавці закликають Сі Цзіньпіна визнати право на свободу релігії, закріплене у Загальній декларації прав людини ООН, негайно припинити переслідування всіх релігій та «звільнити всіх в'язнів совісті».

Лист було передано в посольство Китайської Народної Республіки у Вільнюсі, Литва, 11 грудня.

Серед 29 членів парламенту Литви, які підписали лист, 17 належать до партії «Союз Вітчизни» (Литовські християнські демократи, опозиційна парламентська партія), 5 — до інших опозиційних політичних груп, 2 — до правлячої партії «Спілка селян і зелених Литви», і 5 є позафракційними депутатами.


Джерело: The Epoch Times.


Читайте далі:

Виставка пластинованих тіл у Києві: звідки тіла?

63-річна жінка після 7 років тортур стала інвалідом і зменшилася в зрості на 15 см

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...