• Фільм «Кігті Червоного Дракона» розкриває роль Huawei у технологічних амбіціях Пекіна

  • Єва Фу і Джаніта Кан | Велика Епоха
    Четвер, 29 серпня 2019 року

Фільм «Кігті червоного дракона», який вийде на екрани цієї осені, покликаний пролити світло на стосунки між Huawei Technologies, найбільшим в світі виробником телекомунікаційного обладнання, і правлячої комуністичної партії Китаю.

Ідея створення фільму з'явилася після арешту фінансового директора Huawei Мен Ваньчжоу в міжнародному аеропорту Ванкувера минулого року за запитом уряду США і подальшим погіршенням відносин між Канадою та Китаєм. У відповідь китайський режим затримав двох канадців, звинувативши їх у шпигунстві, а також засудив ще двох канадців до смертної кари за злочини, пов'язані з наркотиками.

Мен Ваньчжоу, дочку засновника Huawei Жень Чженфея, прокурори США звинуватили в змові і шахрайстві, у зв'язку з порушеннями санкцій США щодо Ірану. Уряд США добивається її видачі. Жень, який офіційно володіє 1,4% акцій Huawei, має досвід роботи в Народно-визвольної армії Китаю (НВАК).

Творці фільму «Кігті червоного дракона» намагаються розкрити «таємну взаємодію компартії Китаю і Huawei», — сказав колишній головний стратег Білого дому Стівен Беннон, один із виконавчих продюсерів фільму.

«Це дуже потужний фільм, — зазначив Беннон в інтерв'ю програмі The Epoch Times American Thought Leaders («Американські лідери думки»). — Я думаю, що фільм розкриває і в драматичній формі пояснює, що саме відбувається з вторгненням Китаю в галузь технологій по всьому світу. Люди будуть в шоці».

«Я показав його тут, у Вашингтоні, декільком досить високопоставленим особам в уряді США, і вони були приголомшені деякими одкровеннями в фільмі», — додав він.

Беннон, голова Комітету з питань верховенства права та співзасновник Комітету з китайських загроз, підкреслив, що фільм є важливим, оскільки в ньому досліджується загроза, яку представляє для Заходу китайський режим з його прагненням до глобального технологічного домінування.

«5G — це одна з основних технологій майбутнього. Вона буде домінуючою, — сказав Беннон. — Прямо зараз, шлях, який Huawei вибрала в якості фронту для НВАК, полягає в тому, щоб в основному захопити мережі і компоненти по всьому світу. Якщо ми дозволимо цьому статися, навіть протягом ще декількох років, Huawei буде контролювати системи зв'язку Заходу і, отже, зможе контролювати Захід».

Президент Дональд Трамп назвав Huawei «загрозою національній безпеці», заявивши 19 серпня, що «зараз набагато більше схоже, що ми не збираємося займатися бізнесом з ними».

Китайська компанія бореться з торговою забороною з травня цього року на тлі триваючої торгової війни між США і Китаєм. Заборона фактично заблокувала Huawei вести бізнес з американськими компаніями без спеціальної ліцензії.

Офіційні особи США неодноразово висловлювали серйозне занепокоєння тим, що китайський режим може використовувати обладнання Huawei для шпигунства, враховуючи тісні зв'язки компанії з Пекіном.

Недавнє дослідження показало, що близько 100 співробітників Huawei були пов'язані з китайськими військовими або спецслужбами. Колишній генеральний директор фірми, Сунь Яфан, до приходу в компанію працював у головному шпигунському агентстві Китаю — Міністерстві державної безпеки.

Дослідження з кібербезпеки, проведене фірмою Finite State в червні, виявило більше 102 вразливості серед 550 досліджених пристроїв Huawei, які наражають користувачів загрозам безпеки.

Адміністрація Трампа також заборонила Huawei будувати мережі наступного покоління в США з міркувань національної безпеки і застерегла союзників США від співпраці з Huawei.

Сполучені Штати внесли до чорного списку понад 100 філій Huawei. 19 серпня американська влада надала компанії додаткові 90 днів на купівлю товарів у США, що дасть американським компаніям більше часу для переходу на припинення ведення бізнесу з Huawei.

«Ми разом з Канадою та всіма нашими союзниками чітко заявили, що Huawei несумісна з інтересами безпеки Сполучених Штатів Америки і наших союзників у волелюбних країнах по всьому світу», — сказав віце-президент Майк Пенс під час травневої прес-конференція в Оттаві, Канада.

Фільм буде поширюватися NTD, філією Epoch Times, і зірками Дорріт Лі, Тарасом Лавреном і Еріком Петерсоном.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...