• Дослідження показують, що співробітники Huawei мають тісні зв'язки з озброєними силами і розвідкою Китаю

  • Кеті Хе | Epoch Times | Велика Епоха
    Вівторок, 16 липня 2019 року


Стенд Huawei під час конгресу Mobile World в новому міжнародному виставковому центрі в Шанхаї 26 червня 2019 року. (Hector Retamal/AFP/Getty Images)


Співробітники китайського телекомунікаційного гіганта Huawei раніше працювали в китайських спецслужбах або військових агентствах, це стало відомо завдяки записам про зайнятість співробітників, які просочилися в інтернет. А це викликає додаткові питання про зв'язки Huawei з режимом Пекіна.

Крістофер Болдінг, доцент Університету Фулбрайта у В'єтнамі, спільно з британським аналітичним центром Henry Jackson Society, проаналізували базу даних про витік інформації про зайнятість і виявили, що близько 100 співробітників Huawei мають зв'язки з китайськими військовими або спецслужбами.

«Існують прямі свідчення того, що співробітники Huawei діяли за вказівкою китайської державної розвідки», — зробили висновок дослідники.

Болдінг вивчив дані з 2 мільйонів резюме, з яких близько 25 000 належали співробітникам Huawei. Дані просочилися онлайн через незахищені платформи найму.

Один інженер-програміст, чия робота в Huawei, мабуть, дає йому «величезний контроль над доступом до даних користувачів і провайдерів», одночасно працює викладачем і дослідником в Національному університеті оборонних технологій в Китаї, провідній установі, керованій Народно-визвольною армією Китаю (НВАК). Дослідники вважають, що цей співробітник виконує завдання відділення НВАК, яке курирує «Китайськими військово-космічними, Кібернетичними, а також електронними військовими потужностями».

В іншому випадку в ході дослідження було виявлено співробітника Huawei, який у своєму резюме назвав себе «представником» Міністерства державної безпеки, головного розвідувального агентства Китаю. Серед обов'язків, перерахованих в його резюме, було «вбудовувати в обладнання Huawei функціонал, який дозволяє перехоплювати інформацію», а це говорить про те, що його роль в компанії включала «впровадження технології або програмного забезпечення для збору інформації в продукти Huawei», — згідно з дослідженнями.

Дослідники встановили, що цей співробітник міг бути замішаний в навмисному вбудовуванню «чорних дверей» в обладнання, яке поставляла Huawei компанії Vodafone в Італії десять років тому, про що вперше повідомив Bloomberg (провайдер фінансової інформації) в квітні цього року. У повідомленні Bloomberg йдеться, що з 2009 по 2011 рік британська телекомунікаційна компанія виявила ці «чорні діри» в обладнанні Huawei, яке могло надати доступ до італійської мережі зв'язку, що забезпечує доступ до Інтернету мільйонам користувачів.

І Vodafone, і Huawei визнали вразливості і заявили, що вони були виправлені в 2011 і 2012 роках.

В ході дослідження також був виявлений один співробітник, який раніше працював в Китайській корпорації аерокосмічної науки і техніки (CASTC), державній компанії, що займається розробкою космічних і ракетних технологій. Цей співробітник Huawei займався створенням систем зв'язку для НВАК, працюючи в CASTC.

Згідно з інформацією газети The Telegraph, інший інженер Huawei, який займався розробкою базових станцій 5G, написав у своєму резюме, що йому заборонялося говорити що-небудь про свою попередню роботу «щоб не розголошувати військових секретів».

На підставі досліджень був зроблений висновок, що «ресурси Huawei призначені для отримання потоків інформації».

Він додав, що такий висновок прямо суперечить неодноразовим заявам Huawei про те, що вона не має відношення до китайської розвідки і військових агентств.

5 липня представник Huawei заявив в інтерв'ю The Telegraph, що компанія «не працює над військовими або розвідувальними проектами для уряду Китаю».

«Ця інформація не нова і не є секретною, вона вільно доступна на сайтах про кар'єру. Нерідко в Huawei працюють люди з державних служб і уряду. Ми пишаємося їхнім досвідом і відкриті для них».

Компанія у своїй заяві для Financial Times від 7 липня додала, що вона вимагає від потенційних співробітників, які мають військову або державну підготовку, надати документи, які підтверджують, що вони перестали працювати в цих структурах.

Результати дослідження викликають стурбованість з приводу зв'язків Huawei з китайським режимом, оскільки кілька країн ЄС, зокрема Великобританія, повинні вирішити, чи дозволити компанії брати участь в розгортанні мереж 5G наступного покоління.

Сполучені Штати неодноразово попереджали, що обладнання компанії може бути використано Пекіном для шпигунства або для порушення роботи мереж зв'язку, з огляду на тісні зв'язки Huawei з китайськими військовими і розвідувальними службами. Крім того, китайські закони про національну безпеку змушують китайські компанії співпрацювати з державою, коли їх про це просять.

Huawei послідовно спростовує ці звинувачення.

27 червня Bloomberg повідомив, що співробітники Huawei працювали як мінімум над 10 спільними дослідницькими проектами з органами, пов'язаними з НВАК, за останнє десятиліття. Bloomberg вивчив статті з опублікованих онлайн і періодичних видань, які досліджували бази даних, що використовуються в основному китайськими вченими та галузевими фахівцями.

В ході аналізу, проведеного Крістофером Болдінгом дослідження варіювалися від штучного інтелекту до радіозв'язку.

Компанія Huawei заявляє, що «не співпрацює ні в галузі НДДКР (Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи), ні з установами, пов'язаними з НВАК».

Однак результати останнього дослідження суперечать цьому твердженню. Болдінг повідомив Financial Times, що його аналіз резюме співробітників Huawei виявив тісні зв'язки між компанією і органами державної безпеки.

«Було досить легко виявити людей з подвійним призначенням», — сказав він.

Джон Хеммінгс, директор Henry Jackson Society, сказав в інтерв'ю Forbes, що «на ранніх етапах аналізу цих даних ми виявили, що ці резюме показують схему, яка з'єднує співробітників Huawei зі збройними силами та Міністерством державної безпеки Китаю».

«У той час як в західних компаніях зв'язку є деякі так звані колишні шпигуни, ці зв'язки в авторитарній державі вкрай різні. Це ще раз показує, чому включення Huawei в Western 5G має розглядатися дуже ретельно».


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...