• Ванна кімната за декілька годин: нова технологія 3D-друку

  • П'ятниця, 5 липня 2019 року

Дослідники з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі розробили спосіб 3D-друку, застосовуючи який можна надрукувати ванну кімнату за декілька годин. Секрет криється в новій формулі цементу.

Бетонне чорнило

Спеціальний цемент для 3D-друку повинен бути досить рідким, щоб його можна було використовувати у принтері. І в той же час він має швидко сохнути, щоб можна було наносити наступний шар. Окрім цього, кінцевий продукт має бути таким же міцним, як і звичайний бетон.

Переваги нової технології від NTU

Висока швидкість

За даними розробників, такий процес 3D-друку може скоротити час на будівництво збірних немебльованих ванних кімнат на 30%. Друк займає приблизно половину часу, необхідного для виготовленні звичайної ванної кімнати з використанням бетонного лиття. Потім додаються раковина, дзеркало, душ, унітаз, плитка на стіни та підлогу, а також приховані стоки і трубопроводи. Облаштування, укладання плитки і обробка займають ще приблизно 5 днів.

Нижча вартість

Нова технологія також допоможе знизити витрати на будівництво. За словами професора Тан Мін Джена, її застосування зможе знизити транспортні витрати та кількість відходів. А також підвищити безпеку на будівельному майданчику, оскільки друк виконується роботами.

Подальші дослідження

Команда ще повинна розробити нові системи для друку і контролю швидкості подачі цементу. На даний час технологія проходить випробування на водопоглинання і вогнестійкість. Відомо, що вона вже відповідає вимогам міцності та надійності, встановленим у сінгапурському законі про будівництво.

Про розробників

Технологію було розроблено дослідницькою групою під керівництвом доцента Тан Мін Джена із Сінгапурського центру 3D-друку NTU у співпраці з Sembcorp Design and Construction і Sembcorp Architects & Engineers.

Даний центр створений Національним дослідницьким фондом (NRF) Сінгапуру для проведення досліджень і розробок у сфері технологій 3D-друку, а також для прискорення застосування цих технологій у роботі різних компаній.

Читайте далі:

Вчені зможуть створювати на 3D-принтері тканини людини

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...