П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Винахідники створили міцний і гнучкий матеріал Bananatex (ВІДЕО)

Субота, 4 липня 2020 року

Швейцарська марка сумок Qwstion, а також виробник пряжі з Тайваню і тайванський швейний партнер за чотири роки винайшли новий міцний і гнучкий матеріал Bananatex, який презентували на Міланському тижні дизайну 2019.

Чудо-дерево

У 2015 році дизайнери швейцарської марки сумок Qwstion вперше перетнули земну кулю в пошуку бананового дерева, яке місцеві називають «Banana Hemp» або «Abacá», щоб дослідити його потенціал.

Як виявилося, притаманні рослині властивості повністю поєднувалися з екологічним, економічним і соціальним напрямком розвитку бренда. Вирощені у природному середовищі змішаного сільського та лісового господарства, дерева Abacá здорові та самодостатні, не потребують ніяких пестицидів або додаткового поливу.

Ці якості культури дозволили здійснити висадку дерев у Філіппінах, що збільшило економічне процвітання фермерів.

Більш того, компанія отримала сировину, з якої можна створити матеріал більш якісний за синтетичний, який зараз використовують інші виробники сумок.

Acabá або Бананова конопля цінується за високоякісне волокно і вирощується у природних умовах сільськогосподарських і лісових угідь. Сировину для виробництва видобувають зі стебел листя Манілової коноплі (плоди даного сорту неїстівні).

Вироблена з бананових волокон тканина довго не зношується, вона гнучка і водонепроникна (завдяки восковій просочення). Окрім того, оскільки матеріал не синтетичний, а натуральний, зроблені з нього товари після закінчення терміну служби не потребують витрат на спеціальну переробку відходів.

Колекція сумок Qwstion Bananatex

У колекції Bananatex бренда Qwstion представлено два нових вироби: рюкзак Roll Pack і сумка Hip Pouch. Основа нових моделей — багатофункціональність, а їхній дизайн засновано на природних характеристиках матеріалу. Після закінчення терміну служби тканина сумки на 100% розкладається мікроорганізмами, а її пряжка і блискавка можуть бути повторно використані.

Roll Pack — це універсальна сумка-рулон, яка може набувати розмірів свого вмісту завдяки верхній частині, яка скручується. Всередині є декілька відділень, у тому числі й для ноутбука. Міцна металева застібка-блискавка з бавовняною стрічкою (замість звичайної пластикової) дає бічний доступ до головного великого відділення. Завдяки регульованим ременям і модульній ручці сумку можна носити різними способами, надаючи їй різну форму.

Hip Pouch — це маленька сумка для зберігання предметів першої необхідності, яку можна носити за спиною, перекинувши через плече.

Творці сподіваються, що винайдений ними матеріал будуть використовувати замість синтетики для виготовлення сумок й інші бренди.

Читайте далі:

Справді зелена упаковка — листя бананової пальми

Взуття з вовни, евкаліпта і цукрової тростини — незвичайний підхід від Allbirds