Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнери створили посуд з піску для підводного ресторану в Норвегії (ФОТО)

Неділя, 23 серпня 2020 року

Дві сестри з норвезької дизайн-студії Ment створили серію посуду ручної роботи, використовуючи пісок та інші матеріали з узбережжя, на якому побудовано підводний ресторан Under.

Ресторан на скелястому узбережжі

Ресторан було спроектовано фірмою Snøhetta у віддаленому селищі Båly, муніципалітет Ліннеснес, Норвегія. Він цікавий тим, що наполовину ховається під водою, звідси й назва — Under. Зовнішня форма будівлі максимально спрощена, адже вона має витримувати непогоду та опиратися сильним хвилям під час шторму. Всередині ж панують затишок і романтична атмосфера єднання із природою. Відвідувачі можуть спостерігати підводний світ через велике панорамне вікно.

У такому незвичному місці і посуд має бути незвичним, вирішили замовники. І запропонували Ment studio створити відповідний оригінальний посуд для ресторану.

Відтінки і текстура, що підказані природою

Сестри Інгвільд і Сідсель Форр Хемма та інші працівники їхньої студії розробляли посуд разом із шеф-кухарем Ніколаєм Елліцгаардом. Було створено та протестовано близько 500 виробів. Для того, аби втілити концепцію єднання із природою, вони вирішили виготовляти посуд власноруч із місцевих природних матеріалів – глини, дерева, кераміки, порцеляни, а також піску, зібраного на узбережжі у селищі Båly.

Деякі вироби було спочатку відлито, а потім оброблено руками, а деякі одразу виготовлялися вручну з різних видів глини. Особливо цікавого ефекту вдалося досягти, застосовуючи пісок. Таким чином на посуді з’явилися текстури, які найближче передавали ідею спорідненості з навколишнім світом природи.

Колірну гаму для кераміки також підказало довкілля, зокрема морські водорості, пісок і прибережні скелі неподалік від ресторану.

«На норвезькому узбережжі зустрічаються унікальні кольори і породи, притаманні тільки цьому регіону через його холодний клімат», — пояснює Інгвільд. — Ніжні брунатні, сірі та зелені відтінки і чудові текстури — ці елементи ми прагнули використати в дизайні посуду для Under, адже вони надають колекції необробленого і природного вигляду».

Дослідження мінералів

Велику увагу дизайнери приділяли використанню норвезьких мінералів, які, як виявилось, здатні надати кожному предмету особливе забарвлення.

Спільно з лабораторією SINTEF майстри студії Ment розробили новий матеріал — магнетитову порцеляну. Магнетит — це «норвезький» мінерал, який утворився близько мільярда років тому на дні моря. За словами дизайнерів, використання природного магнетиту дає дуже цікавий та непередбачуваний результат, який є відображенням органічних процесів, що відбуваються у природі.

Технологія із залученням залізної руди та мінералів — видобутого в районі Нурланн магнетиту, змішаного з порцеляною, — створює безліч колірних відтінків у комбінаціях, які не можуть бути заздалегідь визначені, тому кожний з виробів є неповторним.

«Як ми говоримо, Ment створює, а природа вирішує, яким буде результат», — ділиться враженнями Сідсель Форр Хемма.

Якість і майстерність

Студію Ment було засновано сестрами Інгвільд і Сідсель у 2012 році у Фобергзі, Норвегія. Своєю роботою дизайнери прагнуть показати, яка висока якість може бути притаманна подібним виробам ручної роботи, а також наскільки великі знання і майстерність потрібно мати для їх виготовлення.

Творче кредо студії: «Якість ручної роботи, на яку надихає нордична природа».

Читайте далі:

Що купують за кордоном у майстрів з України

Насіння в норвезькому бункері «Судного дня». Інтерв'ю

Створено найбезпечніший кухонний посуд для слабозорих — Folks

Comments   

загрузка...