• Приготуйте мені з яєць… посуд. Концептуальний проект Бассе Штітгена

  • П'ятниця, 24 травня 2019 року

Яйце — символ зародження життя, а також, у сучасному світі, дешевий продукт масового споживання. Із огляду на таку суперечність, дизайнер Бассе Штітген розпочав проект «How Do You Like Your Eggs?». Використовуючи відходи харчової промисловості, він створив посуд на основі біополімера з яєчної шкаралупи та білків.

Дизайнер з Німеччини розробив біоматеріал у рамках свого концептуального проекту «How Do You Like Your Eggs?» («Як вам приготувати яйця?»). Із нового матеріалу він створює «яєчний посуд» — миски і маленькі тарілки (які можна використовувати як підставки під яйця).

Розуміючи, що загалом замінити подібним біополімером пластик не вдасться, дизайнер вирішив по-іншому підійти до суті проблеми: створити щось фізичне — об'єкти для домашнього користування, які служили б матеріальним нагадуванням про питання відходів.

Таким чином, його посуд із яєць — це «втілена» частина роздумів про те, що ресурси і особливо їжа — дорогоцінні, і з ними потрібно поводитися дбайливо й обережно (як із крихкими яйцями).

Матеріал із яєць

Процес створення посуду такий: Штітген збирає залишки яєць в місцевих пекарнях та розділяє їх на білки, жовтки і шкаралупу. Яєчні білки він зневоднює і подрібнює на порошок, а шкаралупу дробить на малі шматочки.

Суміш цих двох інгредієнтів розробник поміщає в алюмінієву форму та піддає пресуванню і впливу тепла. Під час цього процесу альбумін, що міститься в яєчних білках, утворює полімери, які далі формують біополімер — без будь-якого додаткового пластифікатора.

Не вирішення, а нагадування

Сам Штітген не вважає свій винахід вирішенням екологічної проблеми. Мету свого проекту він бачить у тому, щоб нагадати виробникам і споживачам про їхню відповідальність за вплив на навколишнє середовище.

Як вважає Штітген, звертати увагу потрібно не тільки на матеріали, але й на наші дії, а також на розуміння того, що відбувається, і ставлення до цього:

«Якби виробництво, наприклад, полімолочної кислоти (PLA) із кукурудзяного крохмалю, було розширено до такої міри, що вона замінила б пластмаси на основі викопного палива, то саме по собі виробництво PLA стало б величезною екологічною проблемою», — пояснює дизайнер.

Читайте далі:

Чи можна кидати на землю залишки їжі?

Під прикриттям захисту довкілля великі екологічні організації просувають соціалізм та «кінець світу»

У Берліні з використаної кавової гущі роблять екопосуд

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...