• Які книги купувати дитині? Китайські казки: добрі легенди та вишукані ілюстрації

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Четвер, 23 травня 2019 року

Розглядати картинки у книжках дітям подобається не менше, ніж слухати цікаві історії. Китайські традиційні казки вчать дітей добру, а якщо це ще й книга з великою кількістю хороших ілюстрацій — вона безсумнівно порадує малюка, і він розглядатиме її довго і з задоволенням.

На що звернути увагу під час вибору книги: декілька порад батькам

Смисл книги

Казки народів світу — це джерело мудрості, яка передається з покоління в покоління. Хоча з часом багато легенд втрачає первісний зміст, сьогодні все ще збереглися перекази, які несуть ідею про підтримку в людині моральності та добрий погляд на навколишній світ.

Купуючи книгу для дитини, підійдіть до цього відповідально: погортайте її, прочитайте мораль (зазвичай цю речення в кінці казки) і перевірте, чи гарний у автора або оповідача стиль оповідання.

Ілюстрації

Звертайте увагу і на якість ілюстрацій — адже вони формують сприйняття дитиною гармонії кольору і форми, а також розуміння гарного і потворного, добра і зла. Не випадково спершу слово «ілюстрація» означало «просвітлення; духовне або інтелектуальне просвітлення».

Не варто дотримуватися принципу «чим яскравіше і більше кольору — тим краще». Графічні чорно-білі малюнки теж сподобаються дитині, якщо вони виконані витончено і з душею. Також важливо, щоб фігури людей і тварин у дитячій книжці мали правильні пропорції. Усе це впливає на розвиток гарного смаку і прагнення до прекрасного.

На даний час видається безліч дитячих книг, ілюстрації в яких створено за допомогою комп'ютерних програм. Деякі з них виконано досить майстерно, а деякі не відрізнити від намальованих вручну.

Але як приємно іноді потримати в руках книгу, оформлену за допомогою «реальних» і класичних художніх засобів. Розглядати малюнки, яких торкалася рука художника, дуже цікаво: так дитина пізнає різноманітність технік малюнка, живопису, каліграфії, колажу тощо.

Окрім того, ледь помітні лінії олівця і розмитість акварелі — усе це розкриває уважному погляду процес створення ілюстрації. Поговоріть із дитиною про те, що, на ваш погляд, хотів передати читачеві художник і чому вибрав для створення ілюстрації саме такі кольори і прийоми.

Мудрі китайські казки

Пропонуємо вашій увазі декілька книг, заснованих на традиціях і переказах стародавнього Китаю. Серед них — сучасне видання і декілька старих, знайти які тепер можна лише на сервісах, де продаються старі книги. Ці історії супроводжують вишукані ілюстрації, які, можливо, нагадають багатьом дорослим про час, коли вони ще самі були дітьми.

Золотая ракушка — Золота мушля

Чарівна історія про юнака-рибалку та дівчину, яка вміла перетворюватися на мушлю. Казка про любов і вірність, а також про стійкість під час проходження перешкод. Книга із серії «Китайские народные сказки» проілюстрована художником Цзян Вейюй. Видання 1988 року.

Казка про лотос

Оповідання від сучасної української письменниці, у якому розповідається про Чесність, Доброту і Терпіння (за основу взято принцип давньої системи вдосконалення Фалунь Дафа, що стала останніми десятиліттями популярною в Китаї та інших країнах світу). За сюжетом головний герой насінинка лотоса росте і, перемагаючи чудовиськ зла, неправди і ліні, стає гарною квіткою. Книга видана в 2013 році. Ілюстрації Оксани Богомаз.

The Tale of The Sun And Moon Pool — Сказання про Озеро сонця та місяця

Книга зацікавить тих, хто вчить з дітками англійську мову. Це тайванська історія про те, як біля озера з'явилися дві гори Дацзянь і Шуйше. Колись давно дракони, що живуть на дні озера, проковтнули сонце й місяць, і світ поглинула темрява. Проявити самовідданість, стати до бою з чудовиськами та повернути світила наважилися молоді чоловік і дружина. Ілюстрації до казки виконані художником Хуан Гуанюй (Huang Guanyu). Видання 1988 року.

Shihan and the Snail Шихан і равлик

Ще одна книга англійською із серії «Chinese Folk Story». Свого роду інтерпретація та об'єднання деяких сюжетних ліній із китайської казки про Золоту мушлю і тайванської легенди про Озеро сонця та місяця. Це оповідь про нерозлучну сім’ю і про те, як біля річки Ліцзян з'явилися химерні скелі у формі равлика і риби. Книгу проілюстрував художник Цзян Женлі (Jiang Zhenli). Видання 1986 року.

Читайте далі:

Дітям не завжди потрібні іграшки: «Ремонтні кафе» Repair Kid

У номерах танцювального колективу Shen Yun оживають легенди древнього Китаю

Легенда про Царя Фалунь, який обертає Колесо Закону

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...