Середа, Чер 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створив безкоштовний теплий одяг для безпритульних (ВІДЕО)

Вівторок, 15 вересня 2020 року

Sheltersuit — це водонепроникне і вітрозахисне пальто з капюшоном, яке можна легко перетворити на спальний мішок, що захистить від негоди усе тіло.

Дизайнер Бас Тіммер дізнався, що безпритульний, який був батьком двох його друзів, помер від переохолодження у його рідному місті Енсхеде. Бас замислився, чи можна щось зробити для людей, у яких немає даху над головою. «Кожен заслуговує на те, щоб мати захист і тепло», — говорить він.

Бас Тіммер і його команда розробили Sheltersuit (буквально «укриття-костюм»). У цей модульний комплект одягу входять наступні елементи:

  • тепла куртка з великим капюшоном і високим коміром;
  • шарф;
  • великі кишені;
  • міцні манжети із захистом від вітру;
  • отвір внизу пальто — на випадок, якщо користувачеві потрібно швидко рухатися;
  • спальний мішок (з'єднується з курткою за допомогою блискавки), який можна перетворити на велику ковдру;
  • вітро- і водонепроникна дихаюча тканина, легкий і теплий ізоляційний матеріал.

До комплекту також додається спеціальний рюкзак-сумка, у якому можуть поміститися всі елементи костюма. Рюкзаки були пошиті дітьми-волонтерами з 11 шкіл.

Кожен Sheltersuit унікальний у багатьох відносинах. Він виготовлений вручну волонтерами, а також колишніми безробітними та біженцями, із відходів текстилю (тканин для шиття або кемпінгу), та матеріалів, як надають компанії-партнери.

Усі Sheltersuit видаються безпритульним безкоштовно. Хоча такий костюм-укриття не вирішує проблему безпритульності, він дійсно запобігає реальній небезпеці гіпотермії — замерзанню людей у холодну пору.

Бас і його колеги вважають, що кожне людське життя має значення, і кожен заслуговує мати невеличкий притулок, коли необхідно.

Окрім створення одягу для безпритульних, фонд Sheltersuit допомагає біженцям із країн, в яких відбуваються військові конфлікти: їм допомагають працевлаштуватися, вивчити голландську мову і зрозуміти місцеві культуру та звичаї, щоб безперешкодно влитися у суспільство.

Проект Sheltersuit став переможцем German Design Award 2018. Він втілює те, на що здатний гарний дизайн: надихає, об'єднує і активізує людей для допомоги іншим.

Читайте далі:

Кияни розпочали проект допомоги безхатченкам — безкоштовні термоплакати teplo.help

Французький інженер створив недороге й тепле укриття для безпритульних — Iglou

Street Store — магазини, де все безкоштовно

Comments   

загрузка...