П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Перші люди в Австралії з'явилися майже на 55000 років раніше, ніж вважали вчені

Неділя, 12 липня 2020 року

Про це говорять нові археологічні дослідження знахідок в районі мису Мойджіл.

Мис Мойджіл (або Пойнт Річі) — це мальовнича місцевість із древніми скелястими утвореннями на південному австралійському узбережжі в місті Варнамбул, штат Вікторія. Археологи вивчають цей район вже більше десяти років, і особливо їх цікавлять поклади піску, мушель і каменів.

Стародавнє звалище...

Може здатися, що така знахідка не варта уваги, але вчені припускають, що це не що інше, як «midden» — скупчення відходів первісних людей (по суті, стародавнє звалище). У ньому було знайдено залишки риби, крабів і молюсків (які можуть бути рештками їжі), а також деревне вугілля та почорніле каміння (яке, ймовірно, залишилося від стародавніх вогнищ).

Якщо Мойджіл дійсно виявиться стоянкою древньої людини, це зможе не тільки змусити вчених переписати історію заселення Австралії, але й змінити сучасне розуміння процесів всесвітньої міграції людей.

...та стародавня цивілізація?

«Дійсно велике значення має датування знахідок, — говорить Джон Шервуд, автор дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the Royal Society of Victoria. — Визначення різними методами віку раковин, обгорілих каменів і довколишніх цементованих пісків дозволило встановити, що родовище утворилося близько 120000 років тому».

Якщо ці дані вірні, австралійська цивілізація майже вдвічі старша, ніж прийнято було вважати на підставі попередніх археологічних досліджень.

Не настільки давня, як Мойджіл, але більш відома історична пам'ятка Австралії — Улуру (або Айєрс-Рок) — знаходиться в центральній частині континенту. Це скельне утворення із древніми настінними малюнками є святинею для аборигенів і користується широкою популярністю у туристів.

Докази

Про остаточні висновки говорити поки що зарано, адже ще не знайдено настільки ж древні докази первісної культури, наприклад кістки або знаряддя праці.

На даний момент найдавнішим свідченням існування первісних людей в Австралії є артефакти з національного парку Какаду — їх вік налічує близько 65000 років.

Джон Шервуд усвідомлює необхідність подальших досліджень походження знахідок з Мойджіл: «Нам потрібно привернути увагу знавців, які змогли б за допомогою спеціальних методів вирішити питання про те, чи дійсно ці знахідки є продуктом діяльності людини».

Читайте далі:

Відродження китайської традиційної культури в яскравому шоу Shen Yun