• Як наліпки на двері допомагають людям із деменцією в Нідерландах

  • Понеділок, 12 серпня 2019 року

Нідерландський проект True Doors перетворює безликі двері госпіталів і будинків престарілих за допомогою наклейок. Такі оновлені двері допомагають пацієнтам із деменцією знаходити свою кімнату, а також викликають у них теплі спогади.

Двері — це важливий елемент інтер’єру. Вони є свого роду «обличчям» помешкання, а також можуть багато що розповісти про його власника.

Чимало людей дуже прив'язуються до місця, де довгий час жили. Тому переїзд до будинку престарілих часто супроводжується стресом, а до життя на новому місці доводиться довго звикати.

Щоб полегшити цей болісний процес і допомогти постояльцям госпіталів відчути домашній затишок, команда з декількох людей створила проект True Doors. Його ідея з’явилася у креативного директора Маріке Ван Діпен ще в 2007 році, коли вона закінчувала художню академію.

Працівники громадської організації True Doors прагнуть покращити життя людей, які страждають на деменцію та інші захворювання. Вони пропонують урізноманітнити безликий простір закладів, подарувавши кожному мешканцю можливість мати свої власні неповторні двері. Для цього вони друкують спеціальні наклейки, якими прикрашають двері житлових кімнат у госпіталях.

Кожен клієнт може вибрати собі особливе зображення дверей, яке буде для нього щось означати. Це може бути фото, запропоноване замовнику дизайнерами компанії, або ж його власне. Чимало літніх людей вибирає для наліпки фото дверей свого старого будинку. За кожними такими дверима ховається ціла історія.

Постоялець одного з центрів для престарілих в Амстердамі місіс Глаудеманс розповідає: «Ми продали будинок, у якому я жила 35 років. Мій зять сказав: "Давайте зробимо копію [дверей]". І вийшло дуже гарно!».

«До життя тут, звичайно ж, потрібно звикати. І двері мені дійсно допомогли, — говорить літня місіс Лакруз. — Адже вони просто немовби мої старі двері, і це важливо для мене. Знаєте, про що я думаю, коли заходжу? Що я вдома».

Нові двері є предметом гордості і темою для обговорення серед постояльців.

«Мої True Doors мають вигляд прекрасних вхідних дверей. Вони пасують моєму характеру. Я радію щоразу, як дивлюся на них. А іноді розказую про цю радість іншим», — ділиться враженнями від своїх нових дверей пацієнт Даан Хогевонінг.

«Я можу сказати, що мій батько зараз почувається більш комфортно, коли умови стали менше нагадувати лікарню. Він дуже пишається своїми дверима, і йому подобається, що вони сині, це його улюблений колір. Він любить показувати свої двері відвідувачам і щасливий, коли вони говорять про них щось хороше», — розповідає Петра Стар.

На сайті громадської організації сказано: «True Doors — це добре втілена проста ідея. Ми не винайшли двері. Ми лише вирішили, що вони мають особливе значення».

Читайте далі:

Чотирирічна дівчинка з Данії дарує квіти одиноким літнім людям

Створено найбезпечніший кухонний посуд для слабозорих — Folks

Jelly Drops — вода, яку можна їсти, врятує людей похилого віку від зневоднення

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...