Неділя, Лип 12, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Створено окуляри, які допоможуть низьким людям бачити, що знаходиться далеко попереду (ФОТО)

Субота, 6 червня 2020 року

Лондонський дизайнер Домінік Вілкокс створив окуляри-перископ, які надають власнику можливість дивитися понад головами людей, які стоять перед ним. Такі окуляри, що розширяють поле зору, допоможуть низьким людям, перебуваючи в натовпі, бачити, що знаходиться далеко попереду.

Здебільшого окуляри One Foot Taller Periscope glasses призначені для відвідувачів концертів, які через свій невисокий зріст часто не бачать, що відбувається на сцені, і тому не можуть сповна насолодитися виставою.

Окуляри-перископ дозволяють власнику стати приблизно на 30,5 см вищим, а якщо сказати точніше — дозволяють йому бачити предмети так, ніби рівень його очей піднявся на таку висоту.

Проект створення окулярів розпочався після того, як Microsoft Surface поставив перед дизайнером завдання вирішити деякі повсякденні проблеми за допомогою неординарних рішень.

Фанатам музики

Вілкокс шукав натхнення і знайшов його, відвідавши концерт. У натовпі глядачів він побачив невисоку жінку, яка танцювала і насолоджувалася музикою, але не могла побачити виконавців на сцені — її повністю затуляли високі люди, що стояли попереду.

«Тоді до мене прийшла думка розробити спосіб, який допоміг би людям бачити далі, незважаючи на такі перешкоди, як двометрові здоровані на зразок мене, — каже дизайнер. — Усе вийшло, хоча, ймовірно, танцювати в таких окулярах буде доволі складно».

Окуляри зроблені з листа із відбиваючою поверхнею. Лист зігнуто таким чином, щоб відбити невеличке дзеркало, поміщене перед очима користувача. Це дзеркальце направлене вгору, під кутом 45 градусів до великого дзеркала, яке дивиться назовні.

Передісторія

У конструкції окулярів використовується принцип перископа. Перископ — це оптичний прилад, який дозволяє спостерігати з укриття, і найчастіше він використовується у військовій справі, наприклад на підводних човнах і в танках. Цікаво, що прототип перископа було винайдено Йоганном Гуттенбергом у 1430-х роках спочатку для мирних цілей — і практично таких же, як і у Вілкокса. Він призначався для паломників, які відвідували щорічний релігійний фестиваль в Ахені, Німеччина.

Варто лише придивитися...

Домінік Вілкокс навчався в лондонському Королівському коледжі мистецтв і відомий незвичайними і кумедними дизайнерськими проектами у сфері мистецтва, дизайну, ремесел і технологій. Зокрема, одна з його розробок — куртка Directing, яка допомагає уникнути «танцю нерішучості» — тупцювання на місці, коли ви не можете розминутися зі зустрічним пішоходом. Куртка вказує, із якого боку вас можна обійти.

«Я переконав себе, що в усьому, що нас оточує, є сотні ідей і зв'язків, які чекають на те, би їх відкрили, — говорить дизайнер. — Нам тільки потрібно уважно придивитися».

Читайте далі:

Концерт Shen Yun справив глибоке враження на світових знаменитостей

Стомилися від реклами на екранах? Допоможуть захисні окуляри IRL Glasses

Створено найбезпечніший кухонний посуд для слабозорих — Folks

Comments   

загрузка...