• Про каско і ризики при страхуванні

 • На правах партнёра Ⓟ | Велика Епоха
  Субота, 27 липня 2019 року

Ризик для обох сторін при страхуванні

У кожної страхової компанії завжди є ризик отримати проблемного клієнта, який буде прагнути скористатися виплатами для власного збагачення. Напевно всі водії чули про випадки, коли людина навмисне влаштовує аварію для того, щоб скористатися своїм правом отримати відшкодування збитку. І хоча останнім часом спостерігається тенденція до зниження кількості випадків шахрайства (через використання новітніх електронних систем укладення договорів), все ж будь-яка страхова компанія час від часу неминуче стикається з цими вкрай неприємними ситуаціями.

аварія

Автовласникам же для впевненості в дієвості страховки потрібно оформлювати її тільки в авторитетної компанії з добре розвиненою мережею представництв. В Україні однією з таких компаній є "ARX", це частина міжнародної канадської страхової групи Fairfax Financial Holdings. Оформлення каско (https://arx.com.ua/) — вірний спосіб максимально убезпечити себе від багатьох ризиків і просто спокійно насолоджуватися водінням свого автомобіля.

страхування авто

Чи просто обдурити страховиків?

Є така категорія автомобілістів, які дуже впевнені в своїй винахідливості і вважають, що трохи продумавши і навмисне створивши "ідеальну аварію", можна легко отримати купу грошей, нажившись практично на рівному місці. Звичайно ж, прокручувати такі афери в минулому можна було цілком успішно, але сьогодні ситуація в корі змінилася. З кожним роком впровадження нових систем відеоспостереження на дорогах робить "працю" шахраїв все більш складною. Адже при наявності відеозапису розібратися в причині аварії не складе великих труднощів для експертів, а горе-водій в цьому випадку не отримає нічого, крім знівеченого автомобіля і підмочену репутацію.

страхова компанія

Всі компанії завжди намагаються ретельно вивчати страхові історії своїх клієнтів з метою визначення "проблемності" кожного з них. Але такі оцінки можуть не завжди співпадати у різних компаній, що також вносить деякі труднощі в роботу страховиків. Не варто також думати, що той автомобіліст, який завжди обережно і відповідально поводився на дорозі, і має повністю справний транспорт, ніколи не буде помічений в спробі шахрайства, а також не захоче в один прекрасний момент отримати апетитну страхову виплату і не спробує підлаштувати аварію. Так що ризик для обох сторін завжди матиме місце, і про це не варто забувати ні водіям, ні керівництву страхових компаній.

вибір страховаї компанії

Кілька рекомендацій з вибору страхової компанії

 1. Перевірте співвідношення виплат до зібраних премій. Наприклад, європейські СК виплачують практично всі, що зібрали. Найкращі компанії виплачують не більше 50-60% зібраних страхових премій.
 2. Перевірте рейтинг компанії по сайту Моторного транспортного страхового бюро (МТСБУ).
 3. Пошукайте інформацію про фінансовий стан СК. Багато СК є "дочками" відповідних банків, стан яких теж не завадило б перевірити.
 4. Зорієнтуйтеся за ціною. Наприклад, вартість КАСКО може мати розбіг від 3 до 8% і вище. Дуже низька вартість страховки - це те ж саме, що дуже висока процентна ставка за банківськими депозитами, тобто погана ознака. Але і висока вартість страховки теж не показник.
 5. Визначтеся з франшизою. Чи потрібно вам переплачувати за нульову франшизу?
 6. Уточніть розмір "тотала" (повної конструктивної загибелі). У разі тотала ви отримаєте в 2-3 рази менше від того, на що могли б розраховувати. А машина може піти в "тотал" іноді навіть при незначних пошкодженнях.
 7. Зверніть увагу на те, чи враховується знос (амортизація) при розрахунку відшкодування.
 8. Подивіться, чи буде враховуватися ваша вина при ДТП.
 9. Вирішіть для себе, чи потрібно страхуватися незалежно від кількості страхових випадків або розумніше застрахуватися "за першою подією" (до першого страхового випадку).
 10. Також важливо, хто буде визначати розмір збитку: ваша СТО або СТО СК.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ

Підписатися:

Коментарі