• «Спеціальний проект»: тортури і смерть в китайській в'язниці

  • Джоан Делані | Epoch Times | Велика Епоха
    Середа, 16 жовтня 2019 року


Фото: Тюрма Беньсі в китайській провінції Ляонін. (Minghui.org)

У місті Беньсі в китайській провінції Ляонін знаходиться одна із в'язниць, де особливо жорстоко поводяться з ув'язненими прихильниками Фалуньгун (Фалунь Дафа).

Незабаром після того, як Комуністична партія Китаю почала широкомасштабну кампанію переслідування відносно послідовників Фалуньгун у 1999 році, всі в'язниці в провінції отримали вказівку ініціювати «спеціальний проект» по «перетворенню» ув'язнених, щоб змусити їх відмовитися від цієї давньої духовної дисципліни, заснованої на принципах Істина, Доброта, Терпіння.

Тюрма Беньсі була на передовій цього проекту і протягом багатьох років використовувала численні методи тортур, щоб змусити прихильників Фалуньгун відмовитися від їхньої віри, а також досягти мети 100-відсоткового «перетворення».

Згідно з сайтом Minghui.org (Мінхуей), який збирає інформацію і статистичні дані про кампанію переслідування Фалуньгун, влада називає цю в'язницю прикладом для інших тюрем.

У Беньсі використовують ув'язнених, зазвичай кримінальників, для «перевиховання» в'язнів совісті. Ці злочинці знаходяться вище норм і правил, їм дозволяють застосовувати будь-яку силу і методи тортур. Якщо вони стикаються з опором, то повідомляють тюремним охоронцям, які піддадуть незгодних ув'язнених більш жорстоким тортурам.

Таким чином, послідовники Фалуньгун, які перебувають в Беньсі, часто піддаються жорстоким тортурам і жорстокому поводженню, і ніхто за це не притягується до відповідальності.

Нижче наводяться чотири випадки, задокументовані сайтом «Мінхуей», які є лише верхівкою айсберга.

Крововилив у мозок і кома

Ху Гоцзянь був вперше заарештований у 2000 році і засуджений до 10 років ув'язнення за практику Фалуньгун. Протягом цього часу він піддавався постійним тортурам, але вижив і був звільнений після закінчення терміну.

Його знову заарештували в 2015 році і засудили до чотирьох років ув'язнення. У травні 2016 року Ху перевели до в'язниці Беньсі, де змусили виконувати важку роботу, позбавляли сну і давали дуже мало їжі. Дружина Ху, побачивши його, стривожилася, виявивши, що він втратив третину своєї ваги.

Якщо Ху не міг виконати свою трудову квоту, його роздягали, обливали холодною водою, змусили сидіти на маленькій лавці і не давали спати.

Одного разу вночі, коли він втратив свідомість і впав з лави, ув'язнені били його по голові і кричали. Коли це не допомогло його оживити, Ху привезли до лікарні, де у нього виявили важке крововилив у мозок, потрібна була операція.

Після восьми місяців в лікарні, незважаючи на вегетативний стан, Ху повернули до в'язниці до закінчення терміну, з найманим медичним персоналом, які доглядали за ним. Через двадцять два дні після переведення до в'язниці Беньсі Ху впав у кому і більше не прийшов до тями.

Ху залишався в комі, поки не помер два роки тому.


Фото: Ху Гоцзянь в комі в тюрмі Беньсі (Minghui.org)

Одиночна камера, примусове годування

У вересні 2010 року Лян Юньчен, колишній суддя міського суду в провінції Ляонін, був засуджений до трьох років тюремного ув'язнення за небажання відмовитися від своєї віри в Фалуньгун.

Лян написав скаргу на жорстоке поводження, але вона виявилася в руках адміністрації в'язниці, яка віддала наказ піддати його тортурам.

Його помістили в одиночну камеру і безперервно катували протягом 60 днів. Витягнуті руки Ляна в наручниках прикріпили до кутів ліжка, а розтягнуті ноги прив'язали до кільця на ліжку. В його очі була спрямована високовольтна лампочка.

За повідомленням «Мінхуей», в знак протесту Лян оголосив голодування і зазнав жорстокого насильницького годування. Охоронці вставляли трубку для годування через ніздрю в живіт і вливали йому сольовий розчин високої концентрації протягом чотирьох днів, а потім виймали її для мінімального очищення. Час від часу тюремний лікар покривав трубку хімічними речовинами, які подразнювали ніс і стравохід Ляна.

У китайських в'язницях примусове годування стало шляхом заподіяння шкоди або навіть вбивства послідовників Фалуньгун, які починають голодування, щоб боротися за свої права і гідність.


Реконструкція примусового годування. (Minghui.org)

Тортури електрошоком

Мен Сянгуан був вперше заарештований у 2001 році і відсидів чотири роки у в'язниці. Його знову заарештували в березні 2014 року і засудили до трьох з половиною років ув'язнення в тюрмі Беньсі, де піддавали жорстоким тортурам.

Одного разу тюремні охоронці наказали ув'язненим-кримінальникам засунути брудні шкарпетки до рота Мена, потім вони наділи йому на голову поліетиленовий пакет і прив'язали руки і ноги до стільця. Потім охоронець розірвав сорочку Мена і облив його холодною водою, перш ніж побити. Інший охоронець бив Мена електричною палицею, поки вона не розрядилася.

Через кілька годин Мена перевели до іншої камери. Там ув'язнені тримали його за руки, поки двоє охоронців по черзі били його по спині гумовою трубкою. Потім його повернули до колишньої камери, роздягли догола і прив'язали до стільця. Ув'язнені по черзі спостерігали за ним, щоб не дати йому заснути.

Наступного ранку охоронець наказав одному з ув'язнених приставити до тіла Мена оголений електричний дріт, а інший кінець дроту підключив до електричної палиці. Охоронець торкався до пеніса Мена оголеним проводом і сказав: «Я зроблю так, щоб у тебе не було дітей». Мен здригнувся від удару струмом, і наглядачі зареготали.


Реконструкція тортури електричним кийком. (Minghui.org)

Того дня троє охоронців прив'язали книги до стегон Мена і почали бити по ним пластиковими трубками. Вони хотіли завдати травм, але без синців на шкірі. Побиття тривало понад дві години і закінчилося тільки тому, що охоронці були виснажені.

Смерть від тортур через два місяці після звільнення

У червні 2015 року Лу Юаньфена засудили до трьох років тюремного ув'язнення за практику Фалуньгун. Пізніше його перевели до в'язниці Беньсі.

Згідно з повідомленням «Мінхуей», сім'ї Лу було дозволено побачитися з ним тільки два рази за три роки ув'язнення. Він розповів близьким, що охоронці в тюрмі били його, зокрема електричними кийками, і змушували сидіти навпочіпки протягом тривалого часу.


Реконструкція тортури на навпочіпках. (Minghui.org)

У Лу був інсульт за два місяці до звільнення, але тюремне керівництво відмовилося надати належну медичну допомогу, не дозволило зустрічі з сім'єю і не звільнило Мена за станом здоров'я. Протягом останніх двох місяців ув'язненим було наказано щодня доставляти його в тюремну майстерню на роботу.

Коли Лу звільнили в листопаді 2017 року, його мова була невиразною, він був паралізований і у нього була зламана нога. Через 21 день після звільнення Лу впав у кому і помер. Йому було 63 роки.

Згідно з інформацією Інформаційного центру Фалунь Дафа, кожна тюрма в провінції Ляонін щорічно повинна відзвітувати в тому, скільки прихильників Фалуньгун вони «перетворили». Тому в кінці кожного року в'язниці часто починають інтенсивно катувати в'язнів совісті, щоб змусити їх відмовитися від своєї віри і переконань.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...