• Як маленька Джейн здійснила свою заповітну мрію

  • Четвер, 12 вересня 2019 року

Існує старовинна легенда: коли з'являються китайські фенікси, відбуваються гарні події. На відміну від західних феніксів, ці створіння не з'являються з полум'я і не проходять через смерть перед тріумфальним відродженням. Легенда свідчить, що китайські фенікси тихо спускаються з небес після народження доброзичливого правителя або на початку ери миру та гармонії. Вони втілюють у собі такі риси, як духовна гармонія, краса, грація, вірність, чесність та інші чесноти. Вони закликають людей дотримуватися більш високих принципів, щоб їхнє життя було наповнене миром, справедливістю і процвітанням.

Джейн Чэнь, солістка Shen Yun Performing Arts, найелітнішої у світі трупи класичного китайського танцю, поставила танець феї-фенікса для міжнародного конкурсу, коли була ще ученицею.

Джейн відчувала, що у неї є багато спільного з цими міфічними птахами.

Чарівна іскра

Джейн Чень виросла на Тайвані зі своєю мамою, татом і двома братами. Як маленький бешкетник, вона любила рухливі ігри для хлопчиків. Її спортивні навички заклали основу для того, що повинно було статися. «Вперше мені спало на думку навчитися танцювати, коли я побачила шоу Shen Yun Performing Arts у Тайвані. Мені було сім або вісім років, і я не розуміла глибоко, що собою являє такий вид мистецтва, як танець. Я просто відчувала, що костюми танцюристів були гарними. Я пам'ятаю, як думала, що було б чудово, якби я могла вийти на сцену і танцювати в таких костюмах!» — розповідає Джейн.

Її батьки незабаром зрозуміли, що дочка визначилася зі своїм вибором. Маленька Джейн була серйозно налаштована навчитися класичному китайському танцю. За підтримки батьків вона стала ходити після школи на заняття з танців, а потім її зарахували до престижної Академії Фей Тянь. Після трьох виснажливих, але продуктивних років у тайванській філії Академії, Джейн зрозуміла, що хоче вивчити китайський танець більш поглиблено. У неї вийшло успішно скласти іспити і приєднатися до елітних студентів Академії Фей Тянь у Нью-Йорку, де розташований головний кампус і займаються професійні танцюристи.

Але все виявилося складнішим, ніж Джейн собі уявляла. Тренування були довгими, а навантаження інтенсивнішим. Їй було важко в новому мовному середовищі, і вона тужила за домівкою. Але Джейн подолала все це, поринувши у традиційний китайський спосіб життя, якого дотримуються в Академії. Учасники трупи займаються медитативною практикою, важливими принципами якої є зміцнення моральних засад і внутрішнє вдосконалення. Усе це дуже надихало Джейн. Вона зрозуміла, що ці речі були головними в повсякденному житті стародавнього китайського народу, і це є основою того, як трупа Shen Yun виконує свою місію з відродження 5000-річної цивілізації.

Під час інтерв'ю дівчина розповіла історію про одного даоського військового стратега, яку дізналася на уроках в Академії — про Чжуге Лян із роману «Трицарство»: «Великому генералу Лю Бею потрібна була допомога військового стратега і даоського практикувальника Чжуге Ляна. Двічі генерал їздив до Чжуге, і той не відчинив йому двері. Але Лю Бей ще раз поїхав до нього і довго чекав, і Чжуге врешті відчинив йому. Я спочатку не могла зрозуміти, чому Чжуге так вчинив. Може він був дуже гордий? Але наші вчителі сказали, що ні, це не так. Стародавні китайці з великими здібностями завжди вибирали доброчесного лорда для служіння. Тому Чжуге перевіряв характер Лю Бея, багаторазово уникаючи його».

Джейн захоплюється рішучістю Лю Бея і великим розумом Чжуге. І це почасти те, що люди відчувають, коли їх надихають виступи Shen Yun: стаючи до освоєння танців, виконавці за допомогою подібних історій перевіряють чистоту своєї душі.

Мрії збуваються

У 2014 році Джейн було зараховано до трупи Shen Yun. Світове турне привело її на Тайвань, і вона танцювала у гарних костюмах на тій самій сцені, де із сім'єю вперше побачила шоу Shen Yun майже десять років тому.

Сотні китайських громадян приїхали туди з Китаю, щоб побачити Shen Yun. Китайський режим не вітає класичну китайську культуру, і чимало глядачів, іноді зі сльозами на очах, повідомляли, що завдяки виступам Shen Yun вони вперше змогли побачити справжню китайську культуру.

Улюблений номер Джейн — «Божественне відродження починається». Цей танець — один з останніх у шоу, він оповідає про переслідування духовної практики Фалунь Дафа, традиційної форми медитації і самовдосконалення з Китаю. Буддійська за своєю природою практика дотримується принципів правдивості, співчуття і терпіння. За офіційною статистикою, до 1999 року близько 70 мільйонів китайських громадян займалися цією практикою, але її популярність призвела до жорсткого переслідування з боку китайського комуністичного режиму, що й зображується в танці.

«Я танцюю як практикувальниця Фалунь Дафа, яка піддається репресіям, її переслідують поліцейські і б'ють кийками», — говорить Джейн. Ближче до кінця п'єси з'являються божественні істоти, які допомагають їй.

У цьому танцювальному номері демонструється, як злодіяння зустрічається з відплатою, а також показано милосердя вищих істот. «Щоразу, коли я танцюю цю частину, — каже Джейн, — я відчуваю нескінченне співчуття Богів і Будд, яке глибоко мене зворушує».

Джерело: tasteoflifemag.com

Читайте далі:

Нашим світом керує примара комунізму: як масова культура руйнує людську мораль

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...