Середа, Жов 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Покинуті замки-близнюки в місті «під копірку» (ВІДЕО)

Середа, 8 липня 2020 року

Ці покинуті однакові замки розташовані в елітному комплексі Burj Al Babas недалеко від міста Мудурну в Туреччині. Вони пустують відтоді як фірма-забудовник оголосила про банкрутство.

У знятому дроном відео глядачеві відкривається приголомшлива панорама: сотні порожніх замків, ніби відштампованих на гігантському 3D-принтері.

Користувачі соцмереж жартують, що в такому поселенні непросто знайти дорогу додому (адже потрібно відрізнити свій особняк від сотень інших, ідентичних йому), а також згадують відому з кіно фразу про «улицу Строителей».

Усі будинки абсолютно однакові зовні. Це триповерхові будівлі у стилі французьких міні-замків, із круглою кутовою вежею і квадратною баштою над входом. Вони тісно розташовані на ділянці у сільській місцевості, приблизно на півдорозі між найбільшим турецьким містом Стамбулом і столицею Анкарою.

За проектом, який було розпочато в 2014 році, передбачалося побудувати 732 особняків, із них до банкрутства вдалося завершити 587. Деякі продано за ціною від $370 000 до $530 000.

У центрі комплексу будується велика будівля з куполом. Вона призначена для того, щоб бути загальним центром поселення: у ній будуть ресторани, магазини, конференц-зали, кінотеатри, невеликі кімнати для зустрічей і дитячий садочок.

Окрім того, у комплексі планується розмістити фітнес-центр з аквапарком, турецькими лазнями і саунами, а також футбольні поля, тенісні корти і баскетбольні майданчики.

Можливо, в такому проекті все зроблено для комфортного заможного життя, проте його естетична сторона явно страждає через одноманітність гарних, але схожих між собою як дві краплі води палаців.

Фірма-забудовник Sarot Group збанкрутувала після спаду, що стався в турецькій економіці, і на даний момент, за повідомленням Bloomberg, її заборгованість становить $27 млн.

Хоча будівництво комплексу призупинено, заступник головуючого Мезер Йерделен сподівається, що проект буде відновлено:

«Проект оцінюється в $200 млн. Нам потрібно продати усього лише 100 котеджів, щоб розплатитися з боргами. Я думаю, що ми зможемо вийти із цієї кризи через 4–5 місяців і частково продовжити проект у 2019 році».

Читайте далі:

Як привид комунізму руйнує і використовує мистецтво

Покинуті кораблі та плавучий ліс у затоці Хоумбуш

Покинута полярна станція продовжує обробляти дані

Comments   

загрузка...