• Як визначити дерево за корою

  • П'ятниця, 12 липня 2019 року

Зазвичай щоб визначити, яке перед нами дерево, ми дивимося на листя, плоди або квіти. Однак впізнати дерево можна й за іншими характеристиками, наприклад, за корою.

«Якщо хочеш відчути ліс, загубися серед його дерев. Якщо хочеш пізнати дерева, вивчи їхню кору», — пише Майкл Войтех у передмові до своєї книги "Кора: польовий посібник про дерева північного сходу".

На перший погляд кора нічим не примітна — це просто шорстка на дотик коричнево-сіра оболонка стовбура. Але насправді кора кожного дерева має унікальний малюнок, текстуру, колір і навіть запах. І якщо запам'ятати ці основні ознаки, можна за ними навчитися розрізняти різні породи дерев, навіть не дивлячись при цьому на їхнє листя.

Основні типи і риси кори дерев

Гладенька кора

Гладенька кора без великих тріщин і зламів — ознака молодого деревця. Але деякі дерева зберігають гладеньку кору протягом усього свого життя.

Приклад: бук великолистковий (або американський) і червоний клен.

Смуги на корі в місцях, де вона відшаровується

Іноді кора дерева лущиться. Це відбувається через те, що деревина росте швидше, ніж її оболонка, і змушує зовнішні шари відшаровуватися. Так з'являються горизонтальні та інші смуги на корі.

Приклад: у паперової берези ці шари відлущуються горизонтальними звивистими смугами.

Сочевички

Отвори або інші подібні утворення в корі, які ще називають «сочевичками», бувають різних форм, розмірів і кольорів. Вони потрібні для того, щоб крізь зовнішній захисний шар стовбура вільно проходили кисень і вуглекислий газ. Ці пори є у всіх дерев, але у деяких порід помітніші, ніж у інших.

Приклад: сочевички виглядають як темні горизонтальні лінії у жовтої (або алеганської) берези і як ромби у молодої американської осики.

Глибокі борозни і зморшки

Деякі дерева мають грубу кору з глибокими борознами-зморшками.

Приклад: у білого (американського) ясеня можуть бути пересічні борозни. У червоного дуба (інші назви: канадський, гостролистий або північний) — безперервні. У білого дуба вони розділені по горизонталі.

Пластини або «луска»

У деяких видів дерев зморшки утворюють своєрідну «луску».

Приклад: «луска» є на корі багатьох видів сосен і ялин, а стовбур чорної берези прикрашають товсті пластини неправильної форми.

Колючки або нарости

У деяких видів дерев на корі є нетипові утворення: колючки, нарости тощо.

Приклад: колючки, що сягають у довжину 7 см, є на стовбурі та гілках гледичії колючої. А кора Zanthoxylum clava-herculis вкрита незвичайними конусоподібними або куполоподібними виступами.

Колір

Різні типи дерев мають кору різних відтінків: приглушеного коричневого, сірого, зеленого або інших кольорів.

Приклад: у буків світло-сіра кора, а у вишень — червоно-коричнева. У чорного горіха дуже темна кора, а у берези — біла або срібляста.

Запах

Ще один спосіб ідентифікувати дерево — за запахом. Деякі дерева мають дуже виразний специфічний запах.

Приклад: сосна жовта (або орегонська) пахне ірискою або ваніллю, а інші сосни — скипидаром (смолою або живицею). Береза ​​жовта (або алеганська) пахне грушанкою, а сассафрас може пахнути корицею та спеціями.

Читайте далі:

9 найдивовижніших дерев світу — від найбільш високого до найбільш одинокого

Прикраси для саду із сухих гілок і лози: унікальний стиль кантрі

Сумки та прикраси із мушель та деревини: особливий підхід дизайнера Крістіана Грейсіла

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...