• Зворушливі фільми про тварин — для дітей та дорослих

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Четвер, 27 червня 2019 року

У наш час екрани в основному заповнені бойовиками із численними сценами насильства, а спокійних фільмів, які навчають добру, занадто мало. Коли виникає питання, що подивитися всією сім'єю, фільми про природу, мабуть, найкращий вибір. Взаємини людини і тварин — гарний спосіб розкрити внутрішній світ героїв, а невідомі факти про рідкісних представників дикої природи здатні здивувати як дорослих, так і дітей.

Пропонуємо вам добірку художніх фільмів, сюжет яких частково або повністю присвячений дивовижному світу природи.

Блакитний метелик

The Blue Butterfly (2004) — фільм швейцарсько-канадського режисера Леа Пул. У головних ролях: Вільям Герт. Сюжет заснований на реальній історії із життя хлопчика, у якого був рак. Щоб виконати заповітну мрію малюка, ентомолог бере його з собою в джунглі на пошуки блакитного метелика (Морфо менелай).

Попіл і сніг

Ashes and Snow (2005) — фільм від Грегорі Кольбера, який є частиною його кочової виставки. За відгуками, роботи із цього проекту занурюють глядачів в особливий спокійний і гармонійний стан. Щоб змалювати оповідний стиль фільму, який оспівує зв'язок людини і природи, наведемо тут декілька цитат:

«Якщо ти зараз прийдеш до мене, твої хвилини стануть годинами, твої години стануть днями, твої дні стануть цілим життям»...

«Але куди веде шлях птахів?» — «Усюди й нікуди.» — «А де закінчується шлях птахів?» — «Усюди й ніде. Всюди й ніде».

Білий полон

Eight Below (2005) — фільм режисера Френка Маршалла. У головних ролях: Пол Уокер. Фільм засновано на реальних подіях. Це історія про їздових собак, волею долі покинутих виживати без людини в найхолоднішу пору в Антарктиці. Фільм отримав нагороду за музичний супровід.

Пінгвіни містера Поппера

Mr. Popper's Penguins (2011) — комедія Марка Уотерса, заснована на дитячій книзі 1938 року. Головні ролі виконують Джим Керрі та... невеличка зграйка пінгвінів. Втім, справжні пінгвіни знімалася тільки в деяких сценах, а в інших їх замінили анімовані персонажі. Фільм отримав нагороду за музичне оформлення.

Володар морів: На краю землі

Master and Commander: The Far Side of the World (2003), режисер Пітер Уїр. У головних ролях: Рассел Кроу і Пол Беттані. Це серйозний фільм про вітрильники і морські битви, проте суттєва його частина присвячена природі Галапагоських островів. Беттані грає натураліста і хірурга, якого набагато більше захоплює природа острова, ніж війна і сутички з противником. Він захоплений унікальними видами флори і фауни, які йому вдалося зустріти на острові, але зрештою кидає свої дослідження заради відданості та дружби. Фільм отримав 2 премії «Оскар», а також багато інших нагород.

Хроніки Нарнії

The Chronicles of Narnia — екранізація серії фентезійних творів К. С. Льюїса. Для зйомок в основному використовувалися мальовані казкові персонажі, але іноді роль виконували і справжні тварини.

Мисливець на крокодилів: Сутичка

The Crocodile Hunter: Collision Course (2002) — пригодницька комедія за участю Стіва Ірвіна, відомого натураліста і телеведучого, а також його дружини Террі Ірвін.

Суворо на південь

Due South (1994-1999) — детективний комедійний серіал режисера Пола Хаггіса. У головних ролях: Пол Гросс. Його герой — прямодушний, добрий і чесний офіцер кінної канадської поліції, нерозлучний зі своєю білою собакою-вовком.

Життя Пі

Life of Pi (2012) режисера Енга Лі — екранізація книги канадського письменника Янна Мартела. Історія, у якій багато що схоже на вигадку, та яку, однак, не кожному під силу придумати: про хлопчика і тигра в одному човні посеред океану. Фільм отримав 4 премії «Оскар» та декілька інших нагород.

Водяний кінь: легенда глибин

The Water Horse: Legend of the Deep (2007) — фільм-фентезі Джея Рассела, сценарій засновано на дитячій книзі. У ролях Емілі Уотсон і Алекс Етел. Зворушлива історія про хлопчика, який виростив динозавра (плезіозавра) і поборов страх води. Фільм позитивно характеризують зйомки в мальовничих місцях Шотландії і Нової Зеландії, сучасна цифрова графіка і захоплюючий сюжет.

Блакитна безодня

Le grand bleu (1988) — фільм Люка Бессона про нирців на глибину; частково заснований на реальних подіях. У головних ролях: Жан Рено і Жан-Марк Барр. Основне у фільмі — драматична історія водолаза, а сцен, де він плаває разом із дельфінами, дуже мало, зате вони гарно зняті. Фільм отримав декілька нагород, у тому числі — за музичний супровід.

Хатіко: Вірний друг

Hachi: A Dog's Tale (2009) режисера Лассе Галльстрема — напевно, один із найвідоміших фільмів про дружбу собаки і людини. У головних ролях: Річард Гір і Джоан Аллен. Фільм засновано на реальних подіях.

Читайте далі:

Казка про Лотос (відео)

Які книги купувати дитині? Китайські казки: добрі легенди та вишукані ілюстрації

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...