• Як врятуватися від спеки влітку — декілька способів

  • Понеділок, 17 червня 2019 року

Літня спека — це для багатьох випробування. Важко особливо тим, у кого в квартирі немає кондиціонера, у вікна більшу частину дня потрапляють сонячні промені, а стіни будинку зроблені з «недихаючих» матеріалів (наприклад, бетону). Тут ми опишемо декілька способів, які допоможуть вам пережити спеку.

1. Закривайте вікна у квартирі вдень і відкривайте на ніч. Найкраще спати при відкритих вікнах, щоб до кімнати вночі проникало прохолодне свіже повітря, а вранці, коли у вікна починає світити сонце, залишайте відкритою тільки кватирку.

2. Повісьте щільні штори. Вони захистять кімнату від потрапляння сонячних променів, і таким чином температура у приміщенні знизиться.

3. Змочіть штори — побризкайте їх пульверизатором або виперіть і повісьте на карниз сушитися. Повітря, що проходить в кімнату через відкрите вікно, буде охолоджуватися, та й вологість у кімнаті підвищитися. Щоправда, після висихання тканину доведеться знову зволожувати.

4. Зробіть «імпровізований кондиціонер». Для цього знадобиться вентилятор і ємності з водою та льодом. Розташуйте ємності поруч із вентилятором так, щоб лід і вода охолоджували повітря.

5. Нанесіть на вікна світловідбиваючу плівку. Спеціальна сонцезахисна плівка відображає частину сонячних променів, тому кімната не буде так сильно нагріватися.

Ще один варіант — використовувати фольгу. Її листи можна прикріпити до рами зовнішньої сторони вікна за допомогою малярного скотча (бо якщо клеїти фольгу безпосередньо на скло, потім її буде непросто зняти). Також для підтримки в кімнаті прохолоди можна укріпити на скло пакувальну повітряно-бульбашкову плівку (як це зробити — читайте докладніше).

6. Добре поливайте рослини. Кімнатні рослини освіжають і зволожують повітря.

7. Заморозьте фрукти (наприклад, виноград), вони добре втамовують спрагу. Про те, як зробити заморожені фрукти, читайте тут.

8. Зволожуйте шкіру. Змочіть тканину і протирайте нею обличчя та шию, а також за змогою приймайте протягом дня прохолодний або теплий душ.

9. Зволожуйте повітря. Тут допоможуть ємності з водою або пульверизатор. Ви можете поставити в кімнаті миску з холодною водою, а також час від часу обприскувати повітря з пульверизатора.

10. Пийте більше води. Чиста вода найкраще втамовує спрагу, окрім того ви можете урізноманітнити її смак різними добавкамиоцтом, лимоном, медом чи фруктами. Намагайтеся уникати шкідливих напоїв — кави, газованої води, енергетиків і пива.

Читайте далі:

Як не зіпсувати відпочинок хворобою: прості правила

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Найефективніший детокс-напій — яблуко, імбир і лимон

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...