• Як визначити, що ваш родич приймає наркотики?

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 4 липня 2019 року

Від появи в сім'ї наркомана не застрахований абсолютно ніхто. Ця проблема зачіпає не тільки неблагополучні, але й зразкові сім'ї, в яких вихованню дітей приділяють достатньо уваги. Причин того, чому людина починає вживати наркотики, може бути безліч. Однак в будь-якому випадку цю проблему не варто ігнорувати.

Зрозуміти, що хтось із ваших родичів почав приймати наркотики, досить просто. На це вказують в першу чергу зміни в поведінці. Людина може стати замкнутою або навпаки надмірно веселою і товариською. Може спостерігатися відсутній погляд, безладна мова, відсутність інтересу до оточуючих. Іноді поведінка наркомана може нагадувати поведінку п'яної людини. Якщо від вашого родича не тхне спиртним, але ви помічаєте дивні речі в його поведінці, то це може свідчити про його пристрасть до наркотичних речовин.

Якщо ви точно дізналися, що ваш родич почав вживати наркотики, потрібно негайно звертатися в хорошу клініку. Дуже ефективні методи лікування використовуються в Наркологічному реабілітаційному центрі «Шанс» (https://klinika-shans.com.ua/). Якщо хворий буде дотримуватися всіх рекомендацій її лікарів, то він отримає практично стовідсоткові шанси на одужання.

Як поводитися з родичем-наркоманом

Ні в якому разі не потрібно постійно картати наркомана за те, що він придбав згубну звичку. Натомість постарайтеся зрозуміти, що ж штовхнуло його до цього. Хворій людині дуже важливо відчувати підтримку з боку родичів і знати, що вони в жодному разі не відвернуться від нього. Особливо важлива така підтримка в тому випадку, якщо людина із залежністю сам усвідомлює свою проблему і щиро хоче вилікуватися від наркоманії.

У розмові з близькими і друзями ніколи не акцентуйте увагу на тому, що ваш родич є наркоманом. Цим ви можете посилити комплекси хворого. Крім того, знаючи про розмови за своєю спиною, наркоман може втратити довіру до близьких, що може привести до ще більшого розвитку хвороби.

Намагайтеся вчасно виявляти спроби наркомана обдурити вас. Він може це робити із різних міркувань, але в будь-якому випадку ви повинні бути здатні розпізнавати його брехню. Не допускайте того, щоб він використовував неправду з метою добути гроші на нову дозу. Давайте йому зрозуміти, що ви серйозно ставитеся до його проблеми і маєте намір допомагати йому боротися із хворобою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...