• Ймовірно, ви годуєте свого кота неправильно

  • Середа, 3 липня 2019 року

Більшість власників котів годують своїх вихованців трьома основними способами. Перший: ви відкриваєте контейнер з їжею, і кіт, якого ви ніяк не могли знайти, прибігає, щоб поласувати. Другий спосіб полягає у застосуванні автоматичної годівниці, яка подає корм у заданий час, і ваш кіт, запам'ятавши це, сидить біля годівниці в очікуванні їжі. І останній спосіб: кіт нескінченно нявкає у вас над вухом суботнього ранку, коли вам так хотілося б ще трохи поспати.

Однак усі ці методи не надто підходять для вашого «чотириногого друга» — принаймні, так вважає Американська асоціація ветеринарів (ААВ). Ця група ветеринарів опублікувала у «Журналі котячої медицини та хірургії» спільну заяву про те, як ми повинні годувати своїх котів і як можна таким чином відкоригувати їхню проблемну поведінку.

«Відповідні програми годування потрібно адаптувати для кожного домогосподарства», — йдеться у прес-релізі головуючого Таммі Садек, — і вони повинні відповідати потребам котів щодо гри, полювання і місця, де вони можуть їсти й пити, відчуваючи себе в безпеці».

Як краще годувати кішку

Дана асоціація пояснює, що більшість домашніх котів отримує один або два великих прийоми їжі на день, часто без урахування фактичних потреб тварини щодо енергії та зазвичай тільки в одному і тому ж місці будинку. Окрім того, «сучасні корми для домашніх тварин дуже приємні на смак і вихованцеві неважко їх швидко з'їсти».

То що ж має зробити власник кішки, щоб його улюбленець почувався щасливішим і спокійнішим? Асоціація дає декілька рекомендацій.

1. Головоломки годівниць і кормів. Годівниці-головоломки заохочують вашого кота використовувати свій мозок, щоб отримати їжу, замість того щоб просто з'їсти шматочок корму, який лежить у звичному місці. Такі головоломки для годування можна купити, а можна і зробити самому. Асоціація рекомендує також розміщувати їжу в різних місцях по всьому будинку, щоб ваш кіт міг знаходити її і таким чином тренуватися. Особливо підходять для цього місця на узвишші (але тільки в тому випадку, якщо дістатися до них коту дозволяє здоров'я).

2. Розділіть час прийому їжі. Замість того, щоб годувати кота тільки один або два рази на день, їжу слід розподіляти протягом дня, використовуючи при цьому годівниці-головоломки (коли це можливо). Завдяки ним кіт буде вживати їжу повільніше. Окрім того, при такому режимі харчування кіт буде менше набридливо нявкати вночі, коли ви намагаєтеся заснути. Автоматизовані годівниці можуть вирішити проблему з «нявканням» лише деякою мірою, позаяк вони не дають можливості коту проявити свої природні інстинкти хижака під час пошуку їжі.

3. Дізнайтеся, що потрібно вашому коту. Насправді не всі господарі знають, скільки калорій потрібно їхньому коту. Розрахувати це вам допоможе ветеринар. Дана інформація дозволить скорегувати раціон вихованця залежно від його віку та стану здоров'я.

 

Якщо у вас декілька котів, варто поспостерігати за їхніми взаємовідносинами. Якщо вони уникають один одного, тоді, можливо, для них потрібно підбирати окремі місця для годування, те ж саме стосується і лотка.

Навіть якщо ваш кіт часто гуляє у дворі, він може зіткнутися з тими ж проблемами в харчуванні, що і домашній. Скориставшись вищенаведеними порадами, ви зможете зайняти кота «полюванням» за їжею протягом дня.

Читайте далі:

Домашні тварини здатні лікувати наші фізичні та душевні травми: наукові докази

Як зробити місце для відпочинку домашнього улюбленця: найкреативніші ідеї

Ваші улюбленці завжди поруч: створено унікальний гаджет для тварин

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...