П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

10 причин чому вам варто почати займатися музикою

Понеділок, 6 січня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Виявляється, наші батьки були праві: уроки гри на фортепіано та інших музичних інструментах корисні для нас. Гра на інструменті покращує роботу мозку, емоційну стабільність і зменшує наслідки старіння мозку. Просте прослуховування музики не дає такого ефекту.

Позитивний вплив гри на інструменті на мозок підтверджено різними дослідженнями. Тож радимо вам стерти пил зі своєї старої гітари або розпакувати кларнет із початкової школи. Також радимо заохочувати ваших дітей вчитися грати, адже це принесе їм багато користі.

Ось 10 причин, чому ви будете раді цим заняттям

1. Посилення зв'язку між лівою та правою півкулями мозку

Під час досліджень було встановлено, що музиканти мають більше білої речовини в мозолистому тілі, пучку нейронних проводів, що з'єднують дві півкулі мозку. Це означає, що творча права сторона мозку має тісний зв'язок з його аналітичною лівою стороною. Це дає різні переваги, наприклад такі, як більш швидкий зв'язок всередині мозку і більш широкі творчі здібності до вирішення проблем. Однак вік і стаж гри на інструменті мають значення. Дослідження показують, що діти, які займаються більше, створюють більший «міст» між двома сторонами мозку. Окрім того, ті, хто починають раніше (найідеальніший вік — 7 років), отримують більше переваг, ніж початківці в більш пізньому віці.

2. Покращення виконавчої функції мозку

Люди, що займаються музикою, краще приймають рішення, обробляють і зберігають інформацію. Деякі вчені вважають, що гра на інструменті може бути корисною для дітей із неврологічними проблемами, наприклад з синдромом дефіциту уваги та гіперактивності.

3. Покращення розпізнавання мови

Гра на інструменті допомагає вашому мозку не тільки обробляти музичні звуки, але й приголосні і голосні звуки в мові.

Дослідники Массачусетського технологічного інституту дійшли висновку, що діти, які грають на піаніно, можуть розрізняти різні частоти і, отже, краще розрізняють вимовлені слова.

Дослідження Північно-Західного університету також підтверджує теорію, що музика може допомогти маленьким дітям розпізнавати слова. Вчені припускають, що мова і музика мають загальні характеристики — висоту звуку, час і тембр — і для їхньої обробки мозок використовує одні й ті ж нейронні шляхи.

4. Покращує пам'ять

Люди, які грають на інструментах, краще запам'ятовують вимовлені слова (словесна пам'ять). Дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Neuroscience, показало, що учні других класів в Німеччині, що займаються грою на музичному інструменті 45 хвилин в тиждень, могли згадати більше слів, які їм вимовляли, в порівнянні з дітьми, що не володіють музичною підготовкою, або з тими , хто стільки ж часу проводив на уроках науки. Заняття музикою також збільшують робочу пам'ять - здатність тимчасово зберігати і використовувати інформацію, яка допомагає нам міркувати, вивчати або виконувати складні завдання.

5. Сприяє емпатії (співпереживанню)

Музичні навички також підвищують здатність виявляти емоції у звуці. Тобто люди з такими навичками можуть краще зчитувати тонкі емоційні репліки в розмові.

Можливо, навчання музиці може допомогти дітям з проблемами емоційного сприйняття, такими як аутизм.

6. Сповільнює старіння мозку

Канадське дослідження, опубліковане в «Журналі нейробіології», показало, що люди похилого віку, які в молодості навчалися грі на інструменті, могли розуміти мову на 20 відсотків швидше, ніж ті, у кого не було такого навчання.

Дослідження, опубліковане в журналі «Нейропсихологія», виявило, що люди у віці від 60 до 83 років, які навчаються музиці як мінімум 10 років, запам'ятали більше сенсорної інформації (візуальні, слухові, тактильні дані), ніж ті, хто навчався менше 10 років. І обидві групи набрали більше балів, ніж люди, які ніколи не займалися музикою.

7. Покращує математичні та інші наукові здібності

Музичні ноти, акорди, октави, ритм і метр можна зрозуміти математично. Цілком ймовірно, що існує зв'язок між заняттями музикою і математичними навичками. І під час різних досліджень цей зв'язок стає все більш очевидним.

У дослідженні, опублікованому в журналі педагогічної психології, було виявлено, що студенти з Британської Колумбії, які пройшли хоча б один курс інструментальної музики, краще впоралися з іспитами не тільки з математики і природничих наук, але й з англійської мови. Учні, які активно займалися музикою, у середньому на рік випереджали учнів, які не займаються музикою.

8. Покращує моторику

Як відомо, гра на інструменті вимагає хорошої координації рук і очей (щоб встигати зчитувати ноти на сторінці і втілювати їх у звуки). І ці музичні моторні навички переносяться і в інші сфери життя. Під час дослідження, проведеного в Університеті Конкордія (Монреаль), було виявлено, що дорослі музиканти, які почали грати до 7 років, швидше виконували не пов'язані з музичними навичками завдання, ніж ті, хто почали займатися музикою пізніше. Більш того, ці моторні навички вплинули і на мозок. Сканування виявило сильніші нервові зв'язки в моторних областях, які відповідають за уяву та виконання фізичних рухів.

9. Покращує психічне здоров'я

Дослідження показують, що музиканти менш схильні до агресії, депресії та гніву, ніж люди, що не займаються музикою.

В одному дослідженні було вивчено результати сканування мозку дітей у віці від 6 до 18 років. У тих, хто грав на інструменті, була більш товста кора головного мозку в областях, які регулюють емоції, рівень тривоги і здатність звертати увагу (тобто вони володіли чудовими здібностями в цих областях). Інші дослідження показують, що створення музики також знімає стрес.

10. Покращує самооцінку

Дослідження у школах Флориди виявило, що діти з групи ризику, які брали участь в музичній групі у школі, відчували себе менш відчуженими та більш успішними.

А поки дослідження у цих сферах тривають, радимо вам знайти ваш старий музичний інструмент. А якщо ви ніколи не грали, то хороша новина в тому, що починати ніколи не пізно.

Читайте далі:

Вплив медитації на організм — дослідження

Не можете знайти час для медитації? Послухайте музику

Чому варто слухати музику: 10 науково обґрунтованих причин

Comments   

загрузка...