Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Рослинне молоко: користь і недоліки

Середа, 14 жовтня 2020 року

Іще не так давно, говорячи про молоко, ми уявляли виключно рідину, отриману від тварин: наприклад корів і кіз. Тепер же на ринку представлено широкий вибір молока рослинного походження, яке стало надзвичайно популярною альтернативою традиційним молочним продуктам.

Альтернативне молоко отримують з горіхів (мигдалю або кеш’ю), а також деяких рослин (конопель, сої та гороху). На даний час споживчий інтерес до цього продукту знаходиться на рекордно високому рівні: за період від 2012 до 2018 року продажі рослинного молока зросли на 61%.

Можливо, ви придивляєтеся до рослинного молока, але не впевнені, чи варто замінювати ним коров'яче.

Переваги молока від тварин

Якщо у вас немає алергії, непереносимості молока або захворювань, за яких необхідно обмежувати споживання молочних продуктів, повністю прибирати з раціону тваринне молоко немає потреби.

Молоко від корів, кіз і овець дуже поживне. Воно багате кальцієм і вітаміном D, який допомагає зміцнити кістки та імунну систему, а також містить значну дозу калію і багато білків (8 г на чашку).

Тому якщо вам необхідно підвищити рівень білків в організмі, щоб прискорити відновлення тканин або наростити м'язову масу, — вибирайте молоко тваринного походження.

Переваги молока рослинного походження

Якщо ж ви прагнете скоротити споживання насичених жирів та вуглеводів — можете спробувати іноді замінювати звичайне молоко рослинним. Молоко рослинного походження також підійде тим, хто слідує веганскій дієті або ж просто бажає урізноманітнити раціон новими продуктами.

Вчені поки що досліджують зв'язок між споживанням насичених жирів і виникненням захворювань серця, але якщо у вас є схильність до серцево-судинних захворювань, варто хоча б зрідка замінювати коров'яче молоко мигдальним, кеш’ю або конопляним.

Окрім того, у рослинному молоці мало калорій, тому воно підійде тим, хто прагне схуднути.

Характеристики рослинного молока

  1. Зазвичай містить мало макроелементів, вуглеців і насичених жирів.
  2. Низькокалорійне (наприклад, мигдальне молоко містить 20 калорій на чашку).
  3. Взаємозамінне з коров'ячим молоком у багатьох рецептах.
  4. Досить легко приготувати самому в домашніх умовах (на відміну від молока тваринного походження).
  5. Наявність клітковини.

Одні з найпопулярніших видів рослинного молока — мигдальне, конопляне, горохове, соєве та кеш’ю. Про те, як приготувати горіхове молоко, читайте в наступній статті.

Читайте далі:

Популярний напій «Місячне молоко» — найкращий засіб від безсоння?

Чи можна отримати денну норму білків, вживаючи горох?

Comments   

загрузка...