Субота, Сер 15, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Huawei тепер шпигує і в хмарі?

Середа, 8 липня 2020 року

Виставковий стенд Huawei на Consumer Electronics Expo в Пекіні, Китай, 2 серпня 2019 року. ((Fred Dufour / AFP / Getty Images))

У той час як уряд США намагається послабити свою залежність від мережевого обладнання Huawei, масштаби загрози від цієї компанії інтелектуальним і IT технологіям США продовжують зростати. За словами Гері Фроста, колишнього головного технічного директора NexGenEx Telecom Equipment і поточного технічного директора/управляючого партнера FastPath NexGenEx Global Networks, ризик піднявся на абсолютно новий рівень, який цілком може створити серйозну проблему для політики США, спрямованої проти Huawei.

Велика гра Китаю в Латинській Америці

На саміті в Сантьяго, Чилі, була запущена програма Huawei Cloud Partner Network (HCPN). Це останнє підприємство від найбільшого китайського постачальника телекомунікаційних та інфраструктурних послуг вже має 36 сертифікованих Huawei хмарних партнерів по всій латиноамериканській мережі. Що ще більш важливо, HCPN надасть своїм партнерам різноманітну підтримку у виході на ринок, зокрема бізнес, технічні та маркетингові послуги, і все це через хмару Huawei.

І в цьому полягає найбільший ризик з усіх, принаймні, тих, про які ми знаємо.

Потенціал крадіжки інтелектуальної власності та збору інформації в хмарі приголомшує. Кожен бізнес, організація або урядова установа, яка використовує хмару Huawei, відразу ж стане вразливим для вторгнення і видалення даних тими хмарними службами, на які вони покладаються для функціонування і зберігання своєї роботи. Для китайського режиму це виняткова можливість отримати рівень вторгнення і доступу до даних, про який вони могли тільки мріяти всього кілька років тому.

Технічні деталі можуть бути трохи складними, але по суті захищена пам'ять в хмарі Huawei відсутня або не реалізована для більшості користувачів цієї хмарної системи.

Однак це може бути не завжди так з користувачами хмари на рівні підприємств. Деякі великі компанії світу, наприклад, IBM, будуть володіти технологічними і фінансовими ресурсами для захисту своїх даних і операцій на основі хмарних обчислень, ймовірно, у своєму власному захищеному хмарному середовищі. Але для більшості малих підприємств і організацій, особливо в хмарі Huawei, робота пов'язана зі значними ризиками безпеки.

Це потенційно дає компанії Huawei набагато більший доступ до кожної установи, яка використовує її хмарні сервіси. За словами Фроста, компанія може отримати необхідну інформацію просто в процесі планового обслуговування. Наприклад, Huawei або підключений підрядник може просто встановити «поновлення сервісів» на взаємопов'язаному обладнанні і мати доступ до різноманітної інфраструктури своїх користувачів.

Американські технологічні фірми в небезпеці

Такі компанії, як Amazon, Microsoft, IBM і Google, пов'язують свої хмарні сервіси і, з огляду на рівень їх інвестицій в Китаї, можуть рано чи пізно стати уразливими для ризиків, пов'язаних з хмарною мережею Huawei. Ступінь ризику в багатьох випадках невідома, але взаємозв'язок хмарних сервісів і відкритість для шпигунства з боку китайського режиму через Huawei, безумовно, є реальною.

Наприклад, оскільки Китаю потрібні спільні підприємства для всіх іноземних інвестицій, можна резонно запитати, які угоди про приєднання до хмари Google і Facebook уклали в рамках свого проекту по оптоволоконному кабелю, вартістю 400 мільйонів доларів, від Гонконгу до Лос-Анджелеса? Більш того, враховуючи, що ці компанії постійно погоджуються допомагати Китаю в його зусиллях по цензурі в обмін на роботу там, можливо, більший ризик полягає в їхній співпраці з Китаєм по обміну призначеними для користувача даними та іншою конфіденційною інформацією.

Стратегічне позиціонування Huawei

З геополітичної точки зору, нова програма хмарного партнерства дає Huawei, а значить і Пекіну, ще одну важливу зону охоплення через Латинську Америку — Сполучені Штати. Просто тому, що хмарні з'єднання в Південній Америці є ключовою точкою входу в інфраструктуру США.

Звичайно, цифровим технологіям не потрібно проникати на американську територію, щоб отримати доступ до чутливих американських хмарних мереж. Американський бізнес і військова присутність є глобальними, і в Латинській Америці. Більш того, хмарні операції Huawei виходять далеко за межі Латинської Америки.

Це дає Китаю значну перевагу в поглибленні економічних зв'язків з політичними і діловими колами та інтересами регіону. Фактично, станом на червень 2019 року, Huawei Cloud і її партнери відкрили 23 регіони з 44 зонами доступності і запустили понад 180 хмарних сервісів і рішень. Очевидно, що хмарне партнерство Huawei надає багато можливостей для розвідки і кібератак.

Виклик Америці

Яка найкраща відповідь Америки на наступ китайських хмар Huawei? У короткостроковій перспективі може не бути простого або швидкого рішення, тому що Huawei може вплинути на вже існуюче обладнання або оновлення. Пошкодження, пов'язані з витоком даних, крадіжками, саботажем та іншими підпільними діями, можуть проводитися в мережі під виглядом автоматичних оновлень, точно так само, як додаток автоматично оновлюється на смартфоні.

Для уряду США і невеликих сільських телекомунікаційних компаній оголосити про зміну політики легше, ніж розірвати технологічні, фінансові зв'язки і ланцюжки поставок.

Джеймс Горрі — письменник з Техасу, автор книги «Китайська криза».

Погляди, виражені в цій статті, є думкою автора і не обов'язково відображають погляди The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Comments   

загрузка...