• Естонія має намір заборонити використання обладнання і технологій Huawei в державному секторі

  • Франк Фанг | Epoch Times | Велика Епоха
    Четвер, 26 вересня 2019 року


Відвідувачі перевіряють нові смартфони Huawei на виставці побутової електроніки IFA 2019 року в Берліні, 6 вересня 2019 року. (Sean Gallup/Getty Images)


В Естонії можуть заборонити обладнання і технології Huawei в державному секторі.

Пол Рікк, відповідальний за національну політику в галузі кібербезпеки Естонії, заявив, що мережа 5G країни не повинна бути оснащена обладнанням Huawei, йдеться в статті від 13 вересня, опублікованій на естонському новинному сайті Delfi.

«Ми повинні переконатися, що виробник надійний, а управління компанією прозоре і не залежить від політичних цілей», — сказав Рікк, керівник цільової групи, створеної Міністерством зовнішньої торгівлі та інформаційних технологій країни, щоб з'ясувати, яке ІТ-обладнання є найбільш безпечним.

Він додав: «Проблема не стільки в якості обладнання і програмному забезпеченні Huawei, скільки в тому, чи можна використовувати ці пристрої в політичних цілях в майбутньому».

За словами Рікка, Естонія взяла до уваги проблеми безпеки, позначені США та «іншими союзниками по НАТО» щодо Huawei.

«Естонія є членом НАТО, і наша оборонна система заснована на принципі колективного захисту. Якщо один член НАТО розглядає комунікаційні технології як загрозу, ми дуже серйозно ставимося до цієї проблеми», — додав він.

Уряд США попереджає західні країни про ризики безпеки, пов'язані з обладнанням Huawei, особливо в галузі 5G, оскільки технологія буде використовуватися в критично важливій інфраструктурі.

15 травня Міністерство торгівлі США додало Huawei і 68 афілійованих компаній до свого «Списку підозрілих організацій», фактично заборонивши фірмам США вести з ними бізнес, якщо тільки не отримано спеціальний урядовий дозвіл. У серпні ще 46 філій Huawei були додані до чорного списку: в Аргентині, Австралії, Білорусі, Коста-Ріці, Франції, Італії, Мексиці і Португалії.

Згідно зі звітом Delfi, естонська цільова група проводить консультації з трьома основними постачальниками телекомунікаційних послуг країни: Elisa, Tele2 і Telia. Для тестування 5G Elisa, як відомо, працювала з Huawei, в той час як Tele2 співпрацювала з фінською телекомунікаційною фірмою Nokia, а Telia приєдналася до шведської фірмі Ericsson.

В інших країнах Східної Європи Сполучені Штати також намагалися відмовити уряди від прийняття мереж Huawei.

2 вересня віце-президент США Майк Пенс і прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підписали угоду про співпрацю в галузі 5G у Варшаві. Угода передбачала захист мереж в обох країнах від «збоїв або маніпуляцій», хоча в ньому не згадувалася компанія Huawei або інші китайські компанії.

Того ж дня день Марк Шорт, начальник штабу Пенса, закликав інші країни уникати зв'язків із Huawei.

«Ми повинні об'єднатися, щоб не допустити використання Комуністичною партією Китаю дочірніх компаній, таких як Huawei, для збору розвідданих, щоб не підтримувати військові та державні служби безпеки Китаю за допомогою наших технологій», — йдеться у заяві Шорта.

Тим часом, у Індії — найшвидшому зростаючому ринку смартфонів у світі — два великих оператори зв'язку, Reliance Jio і Bharti Airtel, вирішили не співпрацювати з Huawei у своїх випробуваннях 5G. Замість цього Jio об'єдналася з Samsung, в той час як Airtel уклала угоди з Ericsson і Nokia, згідно зі статтею від 14 вересня в англомовній щоденній газеті Business Standard.

Уряд Індії офіційно не оголосив про заборону Huawei. У червні міністр зв'язку Індії Раві Шанкар заявив, що шість компаній, зокрема Huawei та інша китайська телекомунікаційна фірма ZTE, надали пропозиції щодо випробувань 5G, повідомляє англомовне індійське видання Economic Times.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...