П'ятниця, Чер 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створила з целюлози переливчастий матеріал, який можна використовувати замість звичайних пластикових блискіток (ФОТО)

Середа, 29 липня 2020 року

Завдяки кристалічній структурі целюлози винайдений матеріал переломлює світло. Тому блискітки з нього мерехтять природним чином, що усуває необхідність їхньої хімічної обробки.

«Створення блискіток починається з вирощування целюлози, що може зайняти від декількох тижнів до декількох років, — пояснює Брунато в інтерв'ю Dezeen. — Целлюлоза — це один із найпоширеніших на нашій планеті полімерів. Вона також є ключовою складовою рослин, тому її можна отримати з будь-якого дерева».

На даний час на виготовлення блискіток з біологічного матеріалу потрібно близько доби. Для цього рідкий целюлозний матеріал заливають за допомогою піпетки у спеціальну форму. Так виходять блискітки різних форм і розмірів, які потім можна використовувати, нашиваючи на тканину як звичайні паєтки чи бісер.

Дизайнер стверджує, що, оскільки матеріал утворює досить міцні зв'язки, блискітки виходять дуже легкі, а целюлози для їхнього виготовлення потрібно небагато. Також Брунато сподівається, що в майбутньому целюлозу можна буде добувати практично з чого завгодно: наприклад із водоростей, шкірки фруктів, використаної джинсової тканини або макулатури.

Сукні з блискучими прикрасами довгий час залишаються популярними, проте є побоювання щодо того, як пластикові блискітки впливають на довкілля.

Із розмови з постачальниками паєток Елісса Брунато дізналася, що серед провідних брендів існує попит на більш екологічні матеріали. Тоді у неї з’явилась ідея створити Bio Iridescent Sequin («Біологічні райдужні блискітки»). У цьому проекті вона співпрацювала із вченими Хьялмар Гранберг і Тіффані Абітбол із Науково-дослідного інституту Швеції (RISE).

Дизайнер вірить, що в майбутньому біологічні блискітки стануть замінником звичайних, які виробляються з використанням нафти. Адже утворення нафти займає довгі тисячі років, а на формування деревної целюлози потрібно приблизно 100 років.

Винахід ще знаходиться на стадії розробки, бо планується провести низку промислових випробувань на ступінь біорозкладансті продукту.

Читайте далі:

Інкрустація з кукурудзяного лушпиння і Мексиканська матрьошка відроджують забуті зернові культури

Перший у світі матеріал виключно з бананових рослин, органічно вирощених на філіппінському плоскогір’ї

Сумки та прикраси з мушель та деревини: особливий підхід дизайнера Крістіана Грейсіла

Comments   

загрузка...