Четвер, Січ 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чоловіки та жінки сприймають біль по-різному?

П'ятниця, 3 липня 2020 року

Часто в суспільстві жартують про те, що чоловіки здатні глибоко страждати навіть від легкої застуди. Втім, ниття і скарги «сильної половини людства» легко пояснити, якщо припустити, що чоловіки відчувають нездужання і біль гостріше, ніж жінки.

Деякі дослідження, проведені у цій сфері, дійсно виявили різницю між відчуттям болю у представників обох статей. Однак однозначно стверджувати, що чоловіки більш сприйнятливі до болю, все ж не можна. Як виявилося, на різні типи подразнень чоловіки й жінки реагують по-різному.

Страх перед болем і пам'ять

Одне з досліджень, проведене в Канаді в 2019 році, показало, що чоловіки гірше, ніж жінки, переносять ту біль, яку вони вже відчували раніше. Для експерименту було вибрано 41 чоловіка і 38 жінок. На передпліччя кожного з випробуваних впливали жаром, що викликав больові відчуття, окрім того їх попросили упродовж 20 хвилин виконувати вправи. Потім учасникам запропонували пройти такий же тест наступного дня. Пройшовши дослід повторно, чоловіки повідомили про те, що під час вторинного випробування біль відчувалася сильніше, а жінки повідомили, що рівень болю був таким же, як і раніше.

Таким чином вчені з'ясували, що велику роль у сприйнятті болю відіграє пам'ять. Можливо, спогади про травматичний досвід можуть змусити організм чоловіків ясніше відчувати біль.

Післяопераційні болі та лікувальні процедури

Як було виявлено під час чотирирічного австрійського дослідження, чоловіки гостріше відчувають біль після серйозних операцій, тоді як жінки болісніше сприймають незначні лікувальні процедури.

Дослідники провели опитування серед 10000 осіб, які перенесли різні операції. Протягом доби після операції опитувані (серед яких було 58% жінок) повідомляли про рівень болю. У звіті, опублікованому в 2014 році, повідомлялося, що чоловіки частіше страждали від болю після серйозних судинних та ортопедичних операцій, а жінки — від болю за менш складних маніпуляцій, таких як біопсія.

Учені не дотримуються єдиної думки щодо відмінностей, які проявляються в чутливості до болю в обох статей. Однак ще одне дослідження говорить про те, що загалом жінки відчувають біль інтенсивніше, ніж чоловіки. Тому дослідники вважають, що у жінок і чоловіків різний механізм сприйняття болю і вони по-різному перед нею вразливі.

Читайте далі:

Атракціон для чоловіків: відчути, з яким болем жінки народжують

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Що комахи, які живуть із хронічним болем, дадуть медикам?

Comments   

загрузка...