• Планета заростає лісами: буяння зелені в Європі

  • Четвер, 5 вересня 2019 року

Планета (зокрема, Європа) обростає лісами — про це свідчать дані Всесвітнього економічного форуму.

Хоча загальна площа лісів на планеті скорочується, у деяких європейських країнах існує зворотна тенденція: за останні 25 років ліси в Європі покрили 90 тис. кв. км — що за розміром можна порівняти з територією Португалії!

На сьогодні більше двох п'ятих площі Європи складають ліси. За період від 1990 до 2015 року лісові масиви помітно розширилися на території Швеції, Фінляндії, Іспанії та Франції. Ці країни — лідери за озелененням серед європейських країн.

У Франції ліси займають майже третину її території. Причинами відновлення місцевих лісів є активний захист насаджень і спад сільського господарства (сільські жителі переїжджають у міста, а застосування інтенсивного землеробства призводить до зменшення площі земельних угідь).

Швеція також вживає заходів проти вирубки лісів, і на сьогодні дерева покривають приблизно 70% її території — майже як у Фінляндії. Однак не всі такі ліси утворені природним шляхом. Чимало лісопосадок було створено спеціально для того, щоб отримувати деревину, яку потім використовують у виробництві паперу, палива або будівельних матеріалів. На місці вирубаних дерев саджають нові, і таким чином європейські зелені насадження щодня розширюються на площу, що дорівнює 1500 футбольним полям.

Хоча рукотворні ліси не можуть вирішити проблему захисту біологічного різноманіття, вони виконують функцію «зелених легень планети», поглинаючи вуглекислий газ і виділяючи кисень, а також стаючи укриттям для лісових мешканців — птахів, комах і ссавців.

Дані з супутників НАСА показують, що за останні десятиліття зелений покрив Землі збільшився. Велику роль у цьому процесі зіграли також Індія й Китай, де результат став помітний після впровадження амбітних програм з висадки дерев і застосування інтенсивного сільського господарства.

І все ж у багатьох країнах вирубка лісу і загибель дерев залишаються великою проблемою. Наприклад, незаконні лісозаготівля та розчищення простору під сільськогосподарські угіддя існують у Росії та Бразилії. За даними Всесвітнього економічного форуму, Росія втратила більше 5,5 млн гектарів свого лісового покриву за один рік.

 

В Україні ситуація з охороною лісів поки що не вийшла на новий рівень. За підрахунками ліси займають трохи менше 16% території країни (найзеленіша з українських територій — Карпати), і приблизно половина з них — рукотворні. Вони вимагають захисту і догляду, а посадка не завжди є вирішенням проблеми: дерева не тієї породи, висаджені на невідповідному до їх виду ґрунті, можуть, навпаки, привести до висушення землі.

Читайте далі:

Як визначити дерево за корою

У Кенії знайшли простий спосіб відновлення лісів: кульки з насінням від Seedballs Kenya

Під прикриттям захисту довкілля великі екологічні організації просувають соціалізм та «кінець світу»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...