Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Молоді перуанські підприємці виготовляють біорозкладаний одноразовий посуд і контейнери з листя бананової пальми

Вівторок, 5 травня 2020 року

Група підприємців із Перу очолила проект під назвою Chuwa Plant — «Контейнер із листя» (chuwa — «контейнер» мовою індіанців аймара + англ. plant — «рослина»). Для маркування продукції також використовується словосполучення BioPlant. У їхньому асортименті — посуд із пресованого бананового листя і ложки з бананової муки. Компанія також представила прототип тарілки із суміші борошна й подрібненого листя.

Для створення біорозкладаних виробів було розроблено спеціалізоване обладнання — прес, подрібнювач і висікальний верстат, які дозволяють виробляти до 50 000 одиниць продукції на місяць. Проект було профінансовано в рамках конкурсу «Bio Challenge» за програмою Innóvate Peru.

Контейнери з пальмового листя витримують зміни температури і можуть бути використані з усіма типами продуктів харчування. Chuwa Plant також виробляє і одноразовий посуд з целюлози, паперу й картону з аналогічними характеристиками.

Кожна тарілка з бананового листя — це мінус один пластиковий виріб, що забруднює планету. За словами виробників, біоконтейнери можуть повністю розкластися протягом 2-х місяців, тоді як звичайні одноразові пластикові речі залишаються у природі протягом 500 та більше років.

За словами Жозуе Сото, керівника проекту, вони співпрацюють безпосередньо із дрібними виробниками в перуанській Амазонії, яким надають справедливу оплату й технічне навчання, щоб скористатися відходами при вирощуванні бананів.

Для отримання сировини немає потреби зрубати пальми або спеціально зрізати листя, оскільки воно ламається, коли збирачі знімають з дерев грона фруктів.

Контейнери BioPlant вже використовуються під час проведення традиційних свят у різних регіонах країни. Надалі компанія планує вийти зі своїм продуктом на ринок екологічних ресторанів і виноробень.

Листя бананової пальми здавна використовувалося людьми як посуд або упаковка для їжі. Зараз ця традиція відроджується і деякі супермаркети навіть замінюють такими листами пластикові обгортки для товарів.

Читайте далі:

Інкрустація з кукурудзяного лушпиння і Мексиканська матрьошка відроджують забуті зернові культури

Новий аеропорт для Мачу-Пікчу — це «менше зло», вважає експерт

Радикальний дизайн стаканчика без пластикової кришки — Unocup

Comments   

загрузка...