• Радикальний дизайн стаканчика без пластикової кришки — Unocup

  • Вівторок, 3 грудня 2019 року

Ця дивна парочка — паперовий стаканчик і пластикова кришка — можливо, скоро розлучаться назавжди. Нью-йоркська компанія Unocup розробила абсолютно новий революційний дизайн стаканчика, який зручніший і екологічніший, ніж існуючі аналоги.

Unocup — це закрита ємність із носиком, зроблена повністю з картону зі спеціальним водонепроникним покриттям. Форма спроектована для максимальної зручності споживачів: вигнутий носик ергономічний і не такий жорсткий, як отвір у пластиковій кришці.

Зручність та екологічність

Розробники хотіли створити одноразові стаканчики, що складаються повністю з паперу, які змогли б замінити звичайні з пластиковою кришкою. За даними, в одному тільки Нью-Йорку щорічно викидається майже 1,5 мільярда пластикових кришок.

Якщо порівнювати із пластиком, папір розкладається набагато швидше. Тому подібні винаходи можуть стати одним зі способів зниження ступеня забруднення планети.

Дизайнери Том Чан і Каанур Папо кажуть, що конструкція Unocup дуже зручна, а кришка складається дуже просто за декілька секунд. Ще одна перевага такої форми стаканчика — знижується ризик того, що напій розіллється через нещільно закриту або випадково скинуту кришку.

Для створення малюнка, пов'язаного з екологічною тематикою, Unocup співпрацюють із художницею Алексіс Кандра (Alexis Kandra).

Шлях до створення

Створення Unocup почалося в 2015 році з участі в конкурсі The Cooper Union. Проект отримав премію розміром 100 000 доларів, потім йшли експерименти із прототипами (загалом 800 штук). І нарешті було затверджено остаточний комерційний варіант.

Компанія використала для фінансування розробки платформу Kickstarter. Розробники сподіваються, що новий стаканчик зможе стати продуктом масового виробництва, оскільки він створювався з урахуванням існуючих систем обладнання. За їхніми словами, місцеві компанії та мережі швидкого харчування вже зацікавилися винаходом.

Дизайнери також планують випускати в майбутньому аналогічний посуд для багаторазового вживання, зокрема пляшки для води і ємності для супів.

Проблемою одноразового пластику займаються й інші компанії. Наприклад, Cupffee з Болгарії розробили їстівні стаканчики, американська Loliware створила екологічні соломинки з морських водоростей, Bakeys в Індії роблять ложки з тіста, а James Cropper Paper у Великобританії переробляє стаканчики на елітний папір.

Читайте далі:

Хто насмітив — розкаже номер на упаковці: вимога фермерів Великобританії

Алоха! Океанський пластик прикрасив гавайські сорочки

Створено найбезпечніший кухонний посуд для слабозорих — Folks

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...