П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Незвичайна дружба вовка і ведмедя на фотографіях

Субота, 15 серпня 2020 року

Фінський фотограф зафіксував, як дрімучим лісом пліч-о-пліч гуляють вовк і ведмідь. За словами зоологів, така дружба у природі зустрічається дуже рідко.

Лассі Раутяйнен (Lassi Rautiainen) — фотомисливець і один із першовідкривачів «дикого туризму» в Європі. Своїми фотороботами він прагне наблизити людину до природи, розкрити довколишню красу і показати, що люди можуть бути в безпеці навіть у диких куточках планети. Він також організовує для бажаючих подорожі, під час яких учасники можуть побачити диких тварин безпосередньо в їхньому природному середовищі.

Виходячи на «полювання» за знімками, фотограф пробирається крізь непрохідні хащі або вичікує в засідці, у надії зловити вдалий кадр.

Того разу, під час його тривалої «вилазки» на природу в 2013 році, Лассі дійсно поталанило. Протягом десяти днів йому вдалося спостерігати неймовірне: дружбу ведмедя і вовка в диких лісах. Повірити в те, що таке можливо, досить складно, але є докази — ціла серія знімків.

Фотограф каже, що не зустрічав подібного раніше, і вважає, що це перший випадок, коли ведмідь і вовк уживаються разом, принаймні в Європі.

Сам фотомисливець та інші знавці дикої природи не можуть сказати напевне, що стало причиною такої дивної дружби. Лассі передбачає, що обидва звіра дорослішали у самоті, не маючи побратимів своєї породи. Можливо, вони відчували потребу в спілкуванні, яке дало б їм підтримку і впевненість у тому, що вони зможуть вижити.

Це припущення має право на існування. Зоологи також не можуть дати чіткого пояснення даному випадку, адже подібне відбувається не так часто і серед одомашнених тварин, а серед диких — іще рідше.

Лассі, який спостерігав взаємодію дивної «пари» більше тижня, говорить, що йому здалося, ніби обидва звіра почуваються безпечно в компанії один одного.

Тварини не тільки подорожували разом лісом, але й гралися і ділили між собою трапезу. Очевидно, ведмідь і вовк звикли до такого стану речей.

Цей випадок показує, як багато ще невивченого і прекрасного ховається навколо нас.

Читайте далі:

Зворушливі фільми про тварин — для дітей та дорослих

Хто небезпечніший для тварин — радіація чи мисливці?

Дивовижні факти про медуз

Comments