Вівторок, Тра 17, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Швеції відкрили для бджіл міні-ресторан під назвою McHive (ВІДЕО)

Неділя, 5 липня 2020 року

У Швеції відкрили для бджіл міні-ресторан під назвою McHive (перекладається як «МакВулик»), а також запустили спеціальну «рекламу для бджіл».

Бджоли — постійні трудівники, що працюють маленькими озеленювачами Землі. Ці комахи — гаранти того, що наша планета з року в рік буде вкриватися різноманітною зеленню, а також на ній зможуть з'являтися квіти й плоди.

Окрім того, без них людство позбулося б такого натурального, смачного і корисного продукту, як мед.

Однак останнім часом вчені спостерігають зниження популяції бджіл. Тому багато компаній звертають увагу на цю проблему і пропонують різні варіанти її вирішення.

МакВулик

«Ресторан для бджіл» виглядає зовні зовсім як звичайний McDonald's, але тільки дуже маленький. Усередині ж, під знімним дахом, розташовані рамки з сотами. Проект розробив і втілив у життя дизайнер Ніклас Нільссон.

McHive, наділений усіма функціями звичайного вулика, було виставлено на аукціон і продано весною 2019 року за більш ніж $10 тис. (гроші з виручки було направлено до благодійної організації Ronald McDonald House Charitie, RMHC).

Реклама для бджіл

Проект зі збереження бджіл отримав подальший розвиток. Мережа МакДональдз створила серію рекламних щитів, на зворотному боці яких можуть жити бджоли.

З одного боку щита розміщений плакат із написом «Завжди відкрито», у буквах якого є отвори, через які бджоли можуть залітати всередину. На іншій стороні, зверненій на південь, укріплено декілька будиночків для бджіл.

Незважаючи на усталену думку про те, що в МакДональдз ходять в основному ті, хто не особливо піклується навіть про власне здоров'я, така реклама пропонує споживачам задуматися хоча б про збереження життя бджіл.

Тим часом, хоча компанія McDonald's дійсно намагається дотримуватися напрямку на максимальне збереження навколишнього середовища (наприклад, виробляти упаковку з біорозкладаних матеріалів), завдяки своїй популярності саме ця мережа ресторанів швидкого харчування є одним з основних виробників сміття в багатьох країнах світу.

До того ж не всі відвідувачі закладів фастфуду стурбовані підтримкою чистоти природи, про що свідчить величезна кількість залишених на узбіччі доріг пакетів і стаканчиків із відомим логотипом.

Поки невідомо, скільки шведських бджіл відвідали МакДональдз і як це вплинуло на їхнє самопочуття. Але чимало людей у захваті від втілення такої незвичайної та екологічної ідеї рекламної кампанії.

Читайте далі:

Міські будиночки для поодиноких бджіл врятують їх від загибелі — Refugio

Цей незвичайний інжир: цікаві факти, де і як росте

Посох Родючості чи гроші на вітер?