• Цей незвичайний інжир: цікаві факти, де і як росте

  • Середа, 25 вересня 2019 року

Інжир іще називають смоквою або фіговим деревом. Інша назва — «Винна ягода» (Ficus carica). Його плоди бувають різних кольорів і розмірів, а найсмачнішими вважаються найдрібніші.

Оскільки плід інжиру розвивається із суцвіття, його правильніше називати супліддям. Однак у побуті інжир частіше називають фруктом (а іноді, з огляду на назву, і ягодою).

Шкірка у плодів дуже ніжна, до того ж у ній завжди є дірочка, крізь яку видно серцевину. Тому перевозити плоди потрібно дуже дбайливо, а зберігати в холодильнику можна всього лише декілька днів.

Користь

Інжир не тільки смачний, але й корисний. Заліза в ньому міститься більше, ніж у яблуках. Його використовують при болях у горлі. Він добре втамовує спрагу. Листя і плоди використовуються для виготовлення декількох сучасних лікарських препаратів.

Це цікаво

Імовірно, інжир — найдавніша окультурена рослина.

Запилюють інжир виключно «правильні» комахи — крихітні оси: та не будь-які, а саме бластофаги. А оси ці, у свою чергу, не можуть без інжиру розмножуватися. Виходить, ці створіння не здатні існувати одне без одного.

В іспанському місті Коін (Андалусія) здавна випікають «інжировий хліб».

Сорти

Існують десятки різних сортів інжиру, які відрізняються і за зовнішнім виглядом, і за властивостями.

Колірна гамма — від світло-зеленого (салатового) до фіолетового.

Наприклад, у жителів Вилкова (місто в Одеській області, яке іноді називають «Українською Венецією») ви зазвичай можете придбати інжир двох сортів; у обох плоди дрібні, але дуже соковиті й солодкі.

Ці сорти майже непомітно, але відрізняються: у одного шкірка салатова, плоди більш «пузаті», серцевина в міру солодка. Другий — салатово-фіолетовий, плоди трохи більше витягнуті, серцевина дуже солодка, а шкірка більш жорстка, і плоди можуть зберігатися трохи довше.

А в Києві зазвичай продається великий фіолетовий інжир (імпортований з Туреччини), теж смачний, але серцевина у нього не така соковита і більш прісна.

Для порівняння, станом на осінь 2019 року: у Києві одна штука інжиру коштувала 25 грн, а в Одеській області великий пластиковий стаканчик (у ньому приблизно штук 15 плодів інжиру) — 30 грн.

Як їдять

Інжир — чудові ласощі. Погодьтеся, не так багато існує фруктів або ягід, які можна їсти повністю, не очищаючи шкірку і не боячись проковтнути кісточку.

До того ж інжир дуже соковитий, солодкий і смачний у свіжому вигляді. Із нього також роблять варення та джеми. А ще плоди консервують або сушать.

Незрілі плоди в їжу вживати не можна.

Як вирощують інжир

Садівники вирощують інжир як у вигляді дерева, так і у вигляді кущів (у помірному кліматі). Зазвичай витримує температуру до –15°C.

Виростити інжир із черешка можна і вдома. Кімнатна рослина може плодоносити.

Читайте далі:

8 фруктів, які ми вважаємо овочами

Чудо-продукт кукурудза: 8 варіантів використання

Сухофрукти без хімікатів: як вибрати за зовнішнім виглядом

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...