Субота, Тра 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дівчина створила з рибних відходів матеріал, який може замінити пластик (ВІДЕО)

Понеділок, 27 липня 2020 року

Молодий дизайнер із Великобританії за 8 місяців розробила матеріал із водоростей та рибних відходів. За матеріал, який може стати альтернативою пластику, дівчина була нагороджена премією Джеймса Дайсона.

Люсі Г'юз (Lucy Hughes) — дизайнер і випускниця Університету Суссексу. У 2019 стало відомо про її унікальний винахід — матеріал MarinaTex, створений із відходів рибної промисловості та водоростей.

Даний проект зі створення альтернативи пластику Люсі представила для отримання диплому бакалавра. Їй довелося провести понад 100 різних експериментів (найчастіше просто на кухні в студентській квартирі), щоб домогтися результату. Зокрема, одна з труднощів полягала в тому, щоб знайти підходящу речовину для з'єднання білків. Зрештою дизайнер вибрала для цього агар — желеподібну субстанцію, яку отримують із деяких видів водоростей.

Наприкінці вдалося отримати гнучкий, міцний і напівпрозорий матеріал, із якого можна успішно створювати одноразову упаковку. На відміну від пластику, він повністю розкладається в компості або сміттєвих баках через 4–6 тижнів без викиду токсинів у навколишнє середовище.

На проект дівчину надихали дві речі. Перша — усвідомлення надмірної залежності людства від пластику і збитків, які він завдає довкіллю. Друга — вивчення можливостей, які дає циркулярна економіка, побудована на раціональному використанні ресурсів.

Для виробництва нового матеріалу використовуються такі відходи рибної промисловості, як екзоскелети, риб'яча шкіра і луска, що містять міцні та гнучкі білкові структури. За словами дизайнера, від однієї риби (атлантичної тріски) може залишатися достатня кількість органічних відходів, щоб можна було виготовити приблизно 1400 біорозкладаних пакетів.

Люсі говорить, що пластик — чудовий матеріал із безліччю переваг, але він занадто довговічний. Незважаючи на це, люди постійно використовують його для створення одноразових предметів, і це, по суті, не має сенсу, адже створює неймовірну кількість нерозкладаного сміття.

Таким чином, MarinaTex може вирішити відразу дві проблеми: поширення пластику і відходів рибної промисловості.

Читайте далі:

«Створені, щоб зникнути»: екологічні соломинки з морських водоростей

Машини Shellworks перетворюють панцири омарів на екологічний пластик

Біорозкладані пакети розкладаються далеко не завжди — нове дослідження

Comments   

загрузка...