• Біорозкладані пакети розкладаються далеко не завжди — нове дослідження

  • Четвер, 30 травня 2019 року

Нове дослідження показує, що навіть через 3 роки після утилізації деякі біорозкладані пластикові пакети залишаються настільки міцними, що в них все ще можна носити продукти.

Біорозкладані пластикові пакети не настільки екологічні, як може вказувати їхнє маркування. Нове дослідження виявило, що біорозкладаний пластик насправді може зберігатися декілька років у різнотипному середовищі, при цьому майже не розклавшись.

Дослідники вивчили різні типи біорозкладаних пластикових пакетів і виявили, що багато які з них майже не постраждали після трирічного перебування у землі, воді або повітрі. Фактично, у цих пакетах все ще можна було носити продукти, не побоюючись того, що вони раптово розірвуться.

Дане дослідження було не так давно опубліковане в журналі «Environmental Science and Technology». Як вважають вчені, його дані доводять, що біорозкладані пластикові пакети не можуть бути життєздатною заміною одноразовим пластиковим із тієї причини, що швидкість їхнього розкладання набагато більша, ніж вважалося раніше. Із огляду на зростаючу стурбованість щодо пластикових відходів, дослідження може здійснити істотний вплив на промисловість.

«Я був по-справжньому здивований тим, що через 3 роки будь-який із цих пакетів все ще міг витримати вагу великої кількості покупок», — говорить провідний дослідник Імоджен Неппер. — Для біорозкладаних пакетів це досить дивно».

Дослідниками було вивчено п'ять типів поліетиленових пакетів, у тому числі біорозкладані, оксо-біорозкладані, компостовані та поліетиленові (звичайні пластикові) пакети високої щільності. Повністю розклався в морському середовищі тільки один пакет — це був компостований пакет, який «зник» протягом трьох місяців.

Причина, із якої компостовані пакети не дуже добре розкладаються в інших середовищах, полягає в тому, що вони створювалися з урахуванням подальшого розкладання за допомогою мікроорганізмів. Якщо пакети лежать у ґрунті, у якому відсутні ці організми, вони не зможуть розкластися належним чином.

Після публікації результатів дослідження, компанія Vegware, що займається виробництвом компостованих пакетів, оприлюднила заяву про те, що її продукція може розкладатися тільки в певному середовищі, для розкладання в якому вона і призначалася.

Ґрунтуючись на отриманих даних, експерти вважають, що компанії повинні змінити маркування на таке, яке б відображало реальну ситуацію щодо біорозкладаності пакетів. Оскільки чимало споживачів не отримувало до цього часу достатньо інформації, громадськість було певним чином введено в оману.

Читайте далі:

Під прикриттям захисту навколишнього середовища великі екологічні організації просувають соціалізм та "кінець світу"​

Машини Shellworks перетворюють панцири омарів на екологічний пластик

Чи справді існують поліетиленові біопакети, що розкладаються

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...