• Ідеальний кабінет історії у сучасній українській школі: який він?

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 28 травня 2019 року

Увага та інтерес до минулого людства не пояснюється лише простою цікавістю. Історія є наукою, причому однією з найстаріших. У давнину її називали «magistra vitae» — наставницею життя, а її засновником — «батьком історії» як науки, вважають давньогрецького історика Геродота, який жив у V ст. до н.е.

мапа

Шкільний курс історії, як навчальний предмет, орієнтований на опанування учнями основами знань:

  • про історичний шлях людства в цілому;
  • про історію народів різних країн і континентів;
  • про особливості різних історичних епох і формацій;
  • про розвиток соціального, духовного, морального досвіду народів і народностей.

Вивченню історії України — її минулого і сучасного, відводиться одне з найважливіших місць. В ході освоєння тем з даного предмету, у школярів розвивається інтелект, формується особистість на основі історичної пам'яті народу, пам'яті поколінь. Таким чином історія, розповідаючи про минуле, служить сучасності й дозволяє передбачати майбутнє.

При відсутності базових знань з даної дисципліни, невмінні працювати з історичною інформацією, одержуваної з різних джерел, людина не в змозі розуміти та аналізувати ті процеси, що відбуваються в даний час в рідній країні та у всьому світі.

шкільний клас

Яким повинен бути кабінет історії у сучасній школі

Кабінет історії (https://labora.com.ua/catalog/kabinet_istori) у сучасній українській школі повинен бути одним з найцікавіших і привабливіших кабінетів. Адже саме в ньому учні гостріше відчувають себе частинками країни з історичним минулим, сьогоденням і майбутнім. Інтерес до предмета, повнота засвоюваних учнями знань, стимули для дослідницької роботи, безпосередньо залежать від оснащеності та оформлення кабінету.

Комплекти портретів видатних діячів науки і культури різних епох, які експонуються у відповідності теми уроків або позакласних заходів, привносять в атмосферу класу нотки урочистості. Наявність навчального обладнання — настінних карт (https://labora.com.ua/catalog/karti_ukrani), наочних засобів, різних демонстраційних матеріалів, можливість використовувати в ході уроку засоби інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ), дозволяють вчителю проводити уроки цікаво й результативно.

Шкільні карти з історії

Шкільні карти з історії

Шкільні карти світу (https://labora.com.ua/catalog/karti_svitu) не дають конкретної інформації для детального уявлення подій у минулому. За допомогою абстрактної мови символів вони зображують відносно великі географічні простори й містять відомості про тривалі історичні періоди в їх різнопланових аспектах. Шкільні історичні карти допомагають вбачати зв'язки між певними подіями, їх динаміку та сутність — вони є засобом для усвідомленого сприйняття різних історичних явищ і подій. Пояснення вчителя та відповіді учнів зазвичай супроводжуються використанням відповідних історичних карт.

У «ЛАБОРІ» — магазині сучасного навчального обладнання для нової української школи, можна купити обладнання для кабінетів і шкільні карти з історії. Їх призначення та якість відповідають наказу №704 Міністерства освіти і науки України та гігієнічним вимогам, що пред'являються до наочних засобів загальноосвітніх установ. Шкільні карти з історії, що пропонуються у «ЛАБОРІ», довговічні, завдяки високоміцний захисній плівці з двох сторін виробу, та планок або рами, у які вони оформлені.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...