• Міністерство внутрішніх справ США припинило використання китайських безпілотників

  • Кеті Хе | Epoch Times | Велика Епоха
    Середа, 20 листопада 2019 року


Безпілотник у демонстраційному залі штаб-квартири DJI в Шеньчжені. Китай, 11 травня 2017 року. (Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)


Міністерство внутрішніх справ США оголосило 30 жовтня 2019 року, що не використовуватиме безпілотники, виготовлені в Китаї або з китайських деталей, а поки проводить перегляд своєї програми безпілотних літальних апаратів.

МВС США керує федеральними землями і ресурсами і використовує безпілотники для різноманітних цілей: екстреного реагування, стихійних лих, географічних досліджень і досліджень дикої природи. За даними липневого звіту про використання безпілотників, в парку МВС налічується понад 600 безпілотних літальних апаратів, в 2018 році було виконано більше 10 000 польотів (pdf). Невідомо, скільки із цих безпілотників вироблено в Китаї.

Припиниться і використання безпілотників, «які і досі використовуються в надзвичайних цілях, таких як боротьба з лісовими пожежами, пошук і рятування, а також в разі стихійних лих, які можуть загрожувати життю або майну», — заявив представник МВС США в електронному листі.

Перегляд проводиться на тлі зростаючої заклопотаності з приводу загроз безпеки, що створюються китайськими безпілотниками, які, за словами законодавців і офіційних осіб США, можуть передавати дані китайському режиму, прямо або побічно, через китайського виробника.

Адміністрація США звертає пильну увагу на всі китайські технологічні компанії. Раніше в цьому році Міністерство торгівлі США заборонило американським фірмам вести справи з китайським телекомунікаційним гігантом Huawei через ризики для національної безпеки.

Прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю Ген Шуан на щоденному брифінгу 31 жовтня піддав критиці це рішення, закликавши Вашингтон створити недискримінаційну атмосферу для китайських компаній.

Міністерство внутрішньої безпеки США в травні випустило попередження проти китайських безпілотників, заявивши, що треті особи можуть отримати доступ до створених матеріалів або даних з машини.

У 2017 році армія США припинила використання дронів китайської компанії DJI, найбільшого в світі виробника дронів, через «кібер-вразливості» її продуктів. Компанія, що базується в Шеньчжені, в 2018 році зберегла 79% ринку безпілотників у Сполучених Штатах і Канаді, за даними дослідницької компанії Skylogic.

31 жовтня компанія DJI повідомила Reuters, що обізнана про рішення МВС США і «розчарована, дізнавшись про це».

Тим часом, законодавці США запропонували законопроекти, які заборонять федеральним агентствам закуповувати певні китайські безпілотники.

У палаті представників на остаточне голосування буде винесено законопроект, який забороняє Міністерству внутрішньої безпеки використовувати безпілотники з Китаю та інших країн, які Пентагон визначив як «стратегічного конкурента». Нещодавно цей законопроект схвалив комітет Палати з національної безпеки. В Сенаті у вересні був прийнятий Закон про американські безпілотники, який заборонив всім федеральним міністерствам і відомствам закуповувати безпілотники, виготовлені або зібрані в Китаї.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...